Завантаження сайту

Витрати по нарахуванню роялті! Особливості коригування фінансового результату!

Витрати по нарахуванню роялті! Особливості коригування фінансового результату!
26.01.2017
       Питання виплати та оподаткування роялті завжди було актуальним для бухгалтерів, так як безліч вітчизняних компаній здійснюють такі виплати.
 
       Також особливу увагу, в свою чергу, привертає дане питання і з боку контролерів, зокрема при проведенні контрольно – перевірочних заходів.
 
       В публікаціях «Блогу» ми вже знайомили Вас з деякими особливостями виплати роялті, а саме щодо роялті, які виплачуються резидентом України резиденту Республіки Кіпр. 
 
       В сьогоднішній публікації, враховуючи нещодавнє офіційне роз’яснення контролюючого органу, торкнемось питання коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають по операціях з нерезидентами по нарахуванню роялті.
 
       Отже, Державною фіскальною службою України листом від 29.12.2016  № 28476/6/99-99-15-02-02-15 висловлено позицію щодо вищевказаного питання.
 
       Контролери нагадали платникам про порядок визначення об’єкта оподаткування та його коригування на податкові різниці, зокрема на його збільшення на суму витрат по нарахуванню роялті. 
 
       Враховуючи особливості п.п. 1 п.п. 140.5.7 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України, фіскали дійшли справедливого висновку щодо права платника податку на прибуток  не збільшувати фінансовий результат до оподаткування на суму витрат по нарахуванню роялті у повному обсязі на користь нерезидента, який не зареєстрований у державі (на території), зазначеній у               п.п. 39.2.1.2 п. 39.2 ст. 39 ПКУ, незалежно від наявності у платника довідки про резидентство такого нерезидента. Однак, при цьому вказавши, що у разі виплати роялті на користь такого нерезидента із застосуванням правил міжнародного договору, підтвердження його статусу відповідно до вимог пунктів 103.2 та 103.4 ст. 103 ПКУ довідкою про його резидентство є обов’язковим.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового  департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group