Завантаження сайту

Реєстрація податкової накладної зупинена!

Реєстрація податкової накладної зупинена!
15.08.2017
       В публікаціях «Блогу» ми намагаємось тримати читача в вирі найактуальніших питань сьогодення, відводячи особливе місце в серії публікацій різноманітним питанням податку на додану вартість. 
 
       Сьогодні, наймасштабнішою проблемою для платників є зупинення реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. 
 
       Наразі, на сьогодні склалася «нереальна» ситуація, коли під критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної, потрапили не тільки підприємства, так званні «скрутчики», а й підприємства реального сектору економіки. 
 
       Нагадаємо, що з 01.07.2017 року, в зв’язку з введенням в дію наказу Мінфіну від 13.06.2017 року № 567, реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі може бути зупинена.
 
       В яких же випадках може бути зупинена реєстрація податкових накладних?
 
       Нормами ПКУ, зазначено - в разі, якщо податкова накладна відповідає сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної (пункт 201.16 статті 201 ПКУ).
 
       Таким чином, в сьогоднішній публікації спробуємо визначити необхідні дії платника податку у випадку зупинки реєстрації податкової накладної.
 
       Перше за все дивимось, що вказано в квитанції про призупинення реєстрації.
 
       В квитанції мають бути вказані пропозиції щодо надання таким платником податку пояснень та копій документів.
 
       Отже, для «розблокування» реєстрації платникові податку необхідно подати на розгляд Комісії ДФС наступні документи:
 
       - письмові пояснення з наданням повної інформації, яка підтверджує дані, зазначені в податковій накладній;
 
       - копії документів (за вичерпним переліком).
 
       Податковим Кодексом визначено термін подачі таких документів (підпункт 201.16.2 ПКУ). 
 
       Такі документи можна подавати протягом 365 календарних днів.
 
       Далі постає питання, - а які документи, відносяться до вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію такої податкової накладної?
 
       Такий перелік документів наведено в Вичерпному переліку документів, затвердженому наказом Мінфіну від 13.06.2017 року № 567. 
 
       Відтак, письмові пояснення та копії документів платник податку подає до контролюючого органу за основним місцем обліку в електронному вигляді.
 
       Протягом 5 робочих днів, наступних за днем отримання письмових пояснень та копій документів від платника податків Комісією ДФС приймається рішення про реєстрацію або не реєстрацію податкової накладної.
 
       Крім того, важливим аспектом є подання платником податку Таблиці даних за встановленою формою.
 
       Зразок такої Таблиці наведено в додатку 1 до Критеріїв ризиків. Платник податку в Таблиці обов’язково зазначає вид економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності, крім того код товару за УКТ ЗЕД , код послуги за ДК 016-2010, які на постійній основі постачаються або виготовляються таким платником податку. Також платник податку може занести до Таблиці коди товарів або послуг, які придбані для виробництва продукції. 
 
       Необхідно зауважити, що занесення вищезазначених даних до Таблиці передусім дуже важливо для виробників. А це означає, що виробники придбають товари (сировину, матеріали) для виробництва продукції за одними кодами, а продають продукцію власного виробництва за іншими. У такому випадку спрацьовує критерій невідповідності обсягів постачання – обсягам купівлі. Тобто, система не бачить коди в податковій накладній, яка реєструється, співставляючи їх з кодами, які були на «вході».
 
       Отже, якщо в Таблиці зазначені коди будуть записані, то блокувати податкову накладну не повинні. 
 
       Таблиця подається через Електронний кабінет. Підтвердження отримання Таблиці контролюючими органами є перша квитанція. Протягом 5 робочих днів платнику податків повинна надійти друга квитанція щодо результату її розгляду.
 
       Проте, запроваджена система, яка повинна була поліпшити податковий контроль, навпаки спричинила багато проблем не тільки для бізнесу, а й для самих податківців. 
 
       Система не передбачає підтягування всіх документів до однієї накладної, що дуже уповільнює та ускладнює весь процес як при поданні платником податку вичерпного переліку документів, так і при отриманні таких документів контролюючими органами, а як наслідок - прийнятті рішення про реєстрацію або не реєстрацію податкової накладної. 
 
       Крім того, між самими фіскальними структурами не врегульований зв’язок в питанні зібрання всієї інформації. Це стосується того, що одна частина інформації знаходиться на рівні областей, а інша на рівні ДФС, а це унеможливлює зібрання в повному обсязі всієї інформації в цілому по платнику податку. Платники податку приносять інформацію на «флешках», така інформація не потрапляє до системи. 
 
       Також існують випадки, коли Комісія приймає щось одне, наприклад Рішення по таблицям, при цьому не узгоджуючи та відповідно не приймаючи Рішення по документам. Тобто, Комісія працює окремо по таблицям, окремо по документам. А як підсумок - технічно система не працює.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group