Завантаження сайту

З серпня звітуємо по ЄСВ за новою формою. Практичні аспекти, - Руслан Солнцев, податковий консультант ID Legal Group

З серпня звітуємо по ЄСВ за новою формою. Практичні аспекти, - Руслан Солнцев, податковий консультант ID Legal Group
25.07.2018

В попередній статтях нашою Компанією вже зверталась увага на важливості правильного заповнення звіту та сплати єдиного внеску на відповідний рахунок державного бюджету.

Це, перш за все, пов’язано з нарахуванням  фіскальним органом штрафних санкцій та, в подальшому, не зарахування фізичній особі страхового стажу.

У зв’язку із тим, що виникало безліч питань і протиріч в адмініструванні ЄСВ, Міністерством Фінансів України було видано наказ від 15.05.2018 року, в якому викладено новий Порядок формування та подання звіту по ЄСВ. Наказ було оприлюднено 06.07.2018 року.

 

Чи змінить це кардинально ситуацію?

Спробуємо розібратись та з’ясувати основні зміни, на які варто звернути увагу.

Перший звіт за новою формою подаємо за серпень поточного року.  Граничний термін - до 20 вересня.

 

Основні зміни

Розширилась таблиця 1. Тепер, в ній додатково необхідно буде зазначати скільки роботодавець заплатив би ЄСВ у повному розмірі (22%), якщо б не застосовував по  роботі з інвалідами ставки 8,41%, 5,5%, 5,3%.

Далі, суттєвих змін зазнала таблиця 5, яка стане кроком до раніш анонсованих урядом змін щодо відміни трудових книжок. До таблиці додались графи:

  1. про проходження військової служби;
  2. професійна назва роботи;
  3. код ЗКППТР;
  4. код класифікатора професій;
  5. посада;
  6. документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінецьтрудовихабоцивільно-правовихвідносин, переведення на іншу посаду;
  7. військове звання.

 

Враховуючи зміни, варто звернути увагу на наступне, що ДФС у своїх роз’ясненнях наголошує, що ЄСВ по інвалідності у розмірі 8,41% потрібно застосовувати не раніше одержання завіреної копії довідки до акту огляду в МСЕК. До дати одержання необхідно нараховувати ЄСВ у розмірі 22%.

Сподіваємось, що прийняття чергових змін буде направлено на підтримку бізнесу, а не лише для створення додаткових проблем.

З повагою,

Солнцев Руслан

податковий консультант

ID Legal Group

Солнцев Руслан

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group