Завантаження сайту

Тестовий механізм зупинення реєстрації ризикових податкових накладних!

Тестовий механізм зупинення реєстрації ризикових податкових накладних!
03.04.2017
       До цього часу, напевно, майже у кожного другого суб’єкта господарювання в Україні поставала проблема укладання Договору  «Про визнання електронних документів» з фіскальними органами, які в свою чергу розриваючи їх, в такий спосіб блокували з невідомих причин реєстрацію податкових накладних та подання ними звітності в подальшому.
 
       Та як відомо, «біда» не ходить одна. Наразі, Уряд Постановою №190 від 29.03.2017 року, затвердив підстави для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації. 
 
       Рішення прийняте для забезпечення реалізації механізму зупинення реєстрації податкових накладних, запровадженого Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні". 
 
       Стосовно критеріїв ризику, на підставі яких буде здійснюватися зупинення реєстрації податкових накладних на сьогоднішній день, то вони, ще не затверджені. 
 
       Можемо лише припустити критерії виявлених ризиків відбору, таких як: різкий стрибок реєстрації податкових накладних; реєстрація виданих ПН без відповідного придбання товарів (послуг), невідповідність товару в отриманих та виданих ПН (пересорт товару), тощо.
 
       Окремо, передбачається, що комісія фіскального органу може відмовити платнику ПДВ в реєстрації податкової накладної виключно за таких умов: 
 
       1. не надання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до яких застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України; 
 
       2. не надання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України; 
 
       3. надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства, та/або, які не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування.
 
       Як насправді буде відбуватись на практиці покаже час, та слід пам’ятати, що  в разі виникнення конфліктних ситуацій з фіскальними органами єдиним виходом із даних обставин будуть звернення до судових інстанцій.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group