Завантаження сайту

Умови, коли відсутній обов'язок коригувати фінансовий результат до оподаткування на суму витрат по придбанню товарів (робіт, послуг) у неприбуткових організацій.

Умови, коли відсутній обов'язок коригувати фінансовий результат до оподаткування на суму витрат по придбанню товарів (робіт, послуг) у неприбуткових організацій.
04.07.2017
       В сьогоднішній публікації продовжимо тематику оподаткування податком на прибуток, відповідно коригування фінансового результату до оподаткування і фіскального погляду на такі особливості.
 
       Ще раз зауважимо, що на сьогоднішній день нормами розділу III Податкового кодексу України (далі – ПКУ) врегульовано визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток виключно за даними бухгалтерського обліку шляхом коригування фінансового результату на відповідні різниці. 
 
       При цьому, нормами ПКУ передбачений доволі широкий перелік податкових різниць, на які необхідно коригувати фінансовий результат.
 
       Нагадаємо, що не коригувати фінансовий результат можуть лише платники з обсягом доходу до 20 млн.грн. і за умови прийняття відповідного рішення.
 
       Якщо ж платник податку має обсяг доходу 20 млн. грн.. і більше і має витрати по придбанню товарів (робіт, послуг) у неприбуткових організацій, він повинен відповідно до положень пп. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Кодексу здійснити коригування фінансового результату.
 
       Проте, також існують певні особливості та випадки, коли такий фінансовий результат не підлягає коригуванню. 
 
       Саме про такі особливості податківці зауважили в листі від 07.06.2017 р. № 533/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.
 
       Так, при умові, що сума витрат на придбання товарів (робіт, послуг) у неприбуткових організацій підтверджується платником податку за цінами відповідно ст. 30 ПКУ, або якщо сума таких витрат в сукупності (протягом року) не перевищує 25 розмірів мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного (податкового) року, тоді податкові різниці для коригування фінансового результату до оподаткування не виникають.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group