Завантаження сайту

В Україні вводиться нова професія - експерт з моральної шкоди, - Вікторія Горожанова, адвокат ID Legal Group

В Україні вводиться нова професія - експерт з моральної шкоди, - Вікторія Горожанова, адвокат ID Legal Group
31.05.2018

До парламенту внесений Проект Закону №8396 від 23.05.2018 «Про регулювання діяльності з визначення розміру моральної (немайнової) шкоди». 

Зі вступом його в дію змінюється порядок визначення моральної шкоди. у всіх галузях права попередньо він буде визначатись вже не судом, а виключно висновками судової експертизи з питань визначення розміру моральної шкоди, яка буде проводитись відповідними спеціалістами (експертами). 

Спеціалістами з визначення моральної шкоди можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають вищу освіту рівня магістра за спеціальностями «Право», «Психологія», «Соціологія», «Економіка» чи «Соціальна робота», мають стаж за цими спеціальностями не менше двох років, а також здали іспит та отримали кваліфікаційне свідоцтво спеціаліста з визначення розміру моральної шкоди. 

Міністерство юстиції України буде укладати угоди з навчальними закладами щодо професійної підготовки спеціалістів з моральної шкоди. У законопроекті відсутні будь-які обмеження щодо сумісництва професії спеціаліста з визначення моральної шкоди з будь-якою іншою професією. Таким чином спеціалістом у цій галузі може працювати будь-яка особа у вільний від основної роботи час. Головне відповідати вимогам, визначеним в законі. Спеціалісти з визначення моральної шкоди будуть вноситись до Державного реєстру з визначення моральної шкоди Міністерства юстиції України.

Експертиза з визначення моральної шкоди буде проводитись в порядку, передбаченому Законом України «Про судову експертизу» та у відповідності до вимог цього законопроекту.

  Законопроектом визначений перелік випадків спричинення моральної шкоди фізичним та юридичним особам. Методика її визначення буде затверджена Кабінетом Міністрів України і повинна містити: встановлення порядку розрахунків ймовірного розміру грошового відшкодування моральної шкоди, особливостей визначення розміру моральної шкоди залежно від вихідних даних та випадків відшкодування, вимоги до висновку, тощо.

В разі прийняття законопроекту, можна стверджувати, що особи, які стануть спеціалістами з визначення моральної шкоди матимуть додаткову спеціальність і, відповідно, дохід. В Міністерстві юстиції з’являться нові робочі місця для обслуговування напрямку роботи спеціалістів з визначення моральної шкоди та ведення Державного реєстру. Українські суди отримають чіткі обґрунтування визначення розміру моральної шкоди у вигляді висновків спеціалістів, що можливо зменшить кількість оскаржень судових рішень у зв’язку з непогодженням сторін з визначеним розміром моральної шкоди. І, нарешті, запрацює практика реального відшкодування моральної шкоди в нашій країні.

З повагою,
 
Вікторія Горожанова
 
адвокат юридичної об'єднання
 
ID Legal Group

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group