Завантаження сайту

Вищий суд з інтелектуальної власності - рік минув, робота не почалась, - Олег Добровольський, партнер ID Legal Group для порталу ЮРЛІГА

Вищий суд з інтелектуальної власності - рік минув, робота не почалась, - Олег Добровольський, партнер ID Legal Group для порталу ЮРЛІГА
16.10.2018

Порушення прав інтелектуальної власності у наш час стало   повсякденним: суспільство ще не усвідомлює всі можливості і необхідність захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності (винаходи, авторське право та ін.) в нашій країні. Про це в своїх колонці на порталі ЮРЛІГА пише партнер юридичного об’єднання ID Legal Group Олег Добровольський.

У вересні 2017 року Указом Президента України створено Вищий суд з питань інтелектуальної власності в структурі судової реформи та з метою відповідності європейським стандартам.

Кількісний склад Вищого суду з питань інтелектуальної власності передбачає 21 посаду суддів, які, крім проходження кваліфікаційного відбору, обов’язково повинні мати 5-річний стаж в галузі інтелектуального права. Структура суду включає апеляційну палату, яка буде переглядати рішення суду в якості апеляційної інстанції.

Підсудність Вищого суду з питань інтелектуальної власності включатиме наступні види справ, які будуть розглядатись за правилами розгляду господарських справ:

* у спорах щодо прав на об’єкти інтелектуальної власності (винахід, корисну модель, торгівельну марку, промисловий зразок та ін.),

* у спорах про облік і реєстрацію прав інтелектуальної власності,

* про визнання торгівельної марки відомою,

* у спорах щодо прав автора та суміжних прав,

* щодо укладання, зміни та іншими діями з майновими інтелектуальними правами,

* у спорах в сфері недобросовісної конкуренції.

Вищенаведений перелік не вичерпний. На думку фахівців юрисдикція Вищого суду з питань інтелектуальної власності сформульована дуже розмито і в майбутньому, для ефективної роботи, вимагатиме уточнення і більш вузької спеціалізації.

Як відомо, Вищий суд з питань інтелектуальної власності не є міжнародною вимогою щодо відповідності європейським стандартам і не має відповідного фінансування, однак на теперішній час такий суд навіть в якості пілотного проекту може бути корисним і вирішити вже в перший рік роботи наступні питання:

* здійснити просвітницьку функцію у суспільстві щодо нових можливостей захисту своїй прав, пов’язаних з об’єктами інтелектуальної власності, визначити важливість інтелектуальної власності не менше ніж будь-якої іншої,

* реально захистити свої права, пов’язані з об’єктами інтелектуальної власності, за умови об’єктивності, прозорості та справедливості нового правосуддя, вселити у людей впевненість у захищеності своїх прав і можливість розвивати свої творчі здібності,

* можливість залучення іноземних інвесторів до фінансування і інвестування об’єктів інтелектуальної власності в України, оскільки вони мають бути більш надійними і захищеними.

Переваги створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності безумовно великі, однак невизначеність точних строків початку роботи суду, відсутність чіткої юрисдикції і вузької спеціалізації, невпевненість у професіоналізмі в галузі інтелектуального права кандидатів на посади суддів, викликає сумніви в створенні дійсно ефективного органу судової влади, який буде надією і опорою захисту прав митців і творчих особистостей в Україні у найближчий час.

З повагою,

Олег Добровольський

Партнер

ID Legal Group

Олег Добровольський

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group