Завантаження сайту

Увага! Розшукуються платники податків, що здійснювали контрольовані операції.

Увага! Розшукуються платники податків, що здійснювали контрольовані операції.
01.08.2017
       У сьогоднішній публікації ми б хотіли торкнутись такого делікатного питання як застосування відповідальності, про яку платник податків може й не здогадуватись.
 
       Зокрема, у нещодавньому листі ДФС від 20.07.2017 року №19084/7/99-99-14-01-02-17 «Про неподання документації з трансфертного ціноутворення» було підняте питання, як бути в ситуації, якщо від платника податків необхідно отримати документацію з трансфертного ціноутворення або пояснення чи доповнення до неї, а платник податків не йде на контакт (особисто не отримує запитів) та ще й до всього не знаходиться за своєю юридичною адресою, що, погодьтеся, дуже поширено, відтак не отримує кореспонденції від ДФС.
 
       В цьому випадку контролери повідомили, що не стануть вживати жодних додаткових заходів: не передаватимуть на розшук, не телефонуватимуть та й взагалі, максимально збережуть свої нерви. Єдине, що вони вчинятимуть згідно чинного законодавства, – це відповідно до вимог п.42.2 ст.42 ПКУ направлять запит за юридичною (податковою) адресою платника податку рекомендованим листом із повідомленням про вручення. 
 
       При чому нагадаємо, що відповідно до вимог п.45.2 ст.45 ПКУ податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Звісно, що ні про яке «фактичне місцезнаходження» тут не йдеться. Єдиним виключенням тут може бути процес перереєстрації, коли платник зміним своє місцезнаходження, про що внесені дані до ЄДР, а контролюючий орган направив запит за старою адресою реєстрації. У цьому випадку платник податку звільняється від будь якого зобов’язання за таким запитом.
 
       І можливо допустити, що бажання застосувати якнайбільше штрафів спричинить дії контролюючих органів в частині навмисного направлення письмових запитів за юридичними адресами без жодних додаткових дій, спрямованих на реальне вручення запиту. 
 
       А далі починається найцікавіше. Не отримавши протягом 30 днів від дати вручення запиту про надання документації з трансфертного ціноутворення (доповнень чи пояснень до неї) контролюючий орган отримує право на застосування разової штрафної санкції з підстав, викладених у п. 120.3 ст.120 ПКУ, у розмірі 3% від суми контрольованих операцій (це щонайменше 150 000грн. для операцій за 2016 рік), але не більше ніж 200 РПМ (для 2016 року – 275 600грн.). 
 
       Але і це ще не все. Після сплину 30-денного терміну для подання документації (доповнень чи пояснень до неї) факт неподання такої документації дає змогу застосувати контролюючому органу штрафну санкцію у розмірі 5 РПМ за кожен календарний день неподання такої документації (для 2017 року це 8 000грн. за день). При цьому верхньої межі для застосування такого штрафу не існує. Тобто його можна застосувати як за затримку в 10 днів (80 000грн.), так і за затримку у три місяці (720 000грн.). Все залежатиме від того, як швидко платник дізнається про вимогу щодо надання документації та зможе її надати (наявності у нього підготовленого пакету документів).
 
       Відтак, ми наполегливо рекомендуємо слідкувати за власною кореспонденцією, а особливо коли це стосується контролюючих органів, бо штрафи можуть з’явитись звідти, звідки їх ніяк не очікуєш.
 
 
З повагою, керівник департаменту обліку та аудиту
 
Тетяна Савчук

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group