Завантаження сайту

Єдиний соціальний внесок, робота з неплатниками та прийняті новації.

Єдиний соціальний внесок, робота з неплатниками та прийняті новації.
05.11.2017
       Наразі до Юридичного об’єднання «ID Legal Group» надходять запитання від ряду суб’єктів господарювання відносно роз’яснень окремих положень зі сплати єдиного соціального внеску (далі ЄСВ), і саме на цьому б хотіли зосередити Вашу увагу в даній публікації.
 
       Безумовно, кожен суб’єкт господарювання зобов’язаний сплачувати податки, але і у сумлінних платників іноді трапляються випадки їх несвоєчасної сплати.
 
       Зауважимо, що на практиці роботу з неплатниками податків та зборів, фіскальний орган здійснює в т.ч. через прийняття рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку.
 
       Проте, на нашу думку дані рішення про несплату єдиного соціального внеску є необгрунтованими та ставлять під сумнів правильність фіскальних дій. Оскільки, підставою для анулювання реєстрації та виключення з реєстру платників єдиного податку згідно даного рішення є наявність податкового боргу на кожне перше число місяця протягом 2-х послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.
 
       За визначенням податкового Кодексу, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений Кодексом строк та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом, це передбачено п.п. 14.1.175 ст. 14 .
 
       Поряд з цим, законодавцем у Законі № 2464 надано визначення недоїмки, якою є сума ЄСВ, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом, обчислена контролюючим органом у випадках, передбачених цим Законом (п. 6 ч. 1 ст. 1) .
 
       Звідси випливає, що сума ЄСВ, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у встановлені строки, не рахується податковим боргом, а є недоїмкою. 
 
       Відтак, витіюваті формулювання норм Кодексу та Закону викликали стан невизначеності і, оскільки, дана ситуація знаходиться в стані неузгодженості і в разі виникнення конфліктних ситуацій (таких як анулювання реєстрації платника єдиного податку) з фіскальними органами, однією із обставин вирішення даного питання буде звернення до судового органу.
 
       Крім того, висловлюючи свій фіскальний підхід, податківці наголошують на сплаті ЄСВ в незалежності від фінансового стану суб’єкта та чинним законодавством, що передусім регулює порядок нарахування, обчислення та сплати ЄСВ, не передбаченого розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ.
 
       Важливо знати, що нещодавно внесеними змінами до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій (ЗУ №2148-VІІІ від 03.10.2017), внесено зміни, зокрема, до двох Законів України: щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування датованого 08.07.2010 за №2464-VI та щодо збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування датованого 23.09.1999 за №1105-XIV. 
 
       Актуально відзначити, що новаціями прийнятих змін до закону з 01 січня 2018 року є:
 
       - максимальна база нарахування ЄСВ, яка становитиме 15 розмірів МЗП, наразі 25 розмірів прожиткового мінімуму;
 
       - розширення кола платників - платниками ЄСВ також будуть і члени фермерського господарства, при умові що вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
 
       Передбачено і звільнення від сплати ЄСВ, зокрема, тих фізичних осіб – підприємців і членів фермерського господарства, які отримують пенсію або соціальну допомогу.
 
       Поряд з цим, підприємцями – платниками єдиного податку І – ї групи буде втрачено право на сплату половинної (0,5) ставки мінімального страхового внеску ЄСВ, і починаючи з нового року, вони будуть сплачувати ЄСВ у повному мінімальному розмірі, як і інші підприємці.
 
       Також починаючи з січня 2018 року підлягатимуть загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню фізичні особи, які працюють на підставі договору цивільно-правового характеру, ФОП, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства.
 
       Особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства сплачуватимуть ЄСВ, нарахований за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.
 
       Сподіватимемось та чекатимемо, що фіскальний орган буде враховувати дані обставини, а суб’єкти господарювання будуть законодавчо обізнаними, адже це дасть чітке розуміння їх прав та обов’язків.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарєва

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group