Завантаження сайту

Спрощення вимог до оформлення первинних документів - чи все є безпечним? - Руслан Солнцев, податковий консультант ID Legal Group

Спрощення вимог до оформлення первинних документів - чи все є безпечним? - Руслан Солнцев, податковий консультант ID Legal Group
17.10.2018

В черговий раз через внесені зміни бізнес роблять ближче до законодавства Європейського Союзу.

Це пояснюється тим, що на початку року набули чинності зміни в частині спрощення вимог до оформлення первинного документу.

А зараз, НБУ своїм розпорядженням дозволив банкам проводити транзакції по платіжним дорученням клієнтів, відкриття, закриття рахунків на підставі листів без мокрого відтиску печатки.

Чи стане це полегшенням бізнесуу веденні господарської діяльності?

Останнім часом, про нововведення в документообігу говорять, що: «Електронний документообіг в Україні – це коли документ роздруковують, потім підписуюсь, сканують і відправляють», і саме головне, що це не жарт.

Спробуємо з цим розібратися та зазначити певні нюанси.

По-перше, спрощення вимог в оформленні документу – це крок до зменшення штрафів з боку фіскального органу.

Звісно, якщо ми говоримо лише про складання первинного документу, то можемо сказати, що дана вимога перекреслює практику фіскалів на невизнання господарських операцій через незначні помилки в первинних документах.

По-друге, спрощення вимог в оформленні документу – це можливе виникнення неправомірних дій з боку шахраїв.

Але якщо говорити, про відображення на документах мокрого відтиску печатки, то тут може виникнути безліч неправомірних дій з боку шахраїв на перерахування коштів підприємства на інші рахунки невідомих осіб, і це навіть можуть бути працівники банку.

З досвіду роботи Компанії, можемо привести в приклад ситуацію, коли навіть при наявності електронного ключа для підпису документів, з рахунків підприємства були списані кошти на невідомі рахунки фізичних осіб, і це все відбулося після отримання від банку кредитних коштів. І тепер думаємо, яким чином це відбулося.

Тому, щоб уникнути невияснених обставин, радимо, не поспішати в  прийнятті рішення про відміну наявності печатки в документах. А навіть відобразити про її обов’язковість в статутних та розпорядчих документах.

А також, повідомити про це банківську установу, яка вас обслуговує.

І у разі вчинення неправомірних дій з боку шахраїв по підробці підпису на  документах, і це буде ще однією з підстав визнання даних документів не правомірних. І можливого повернення коштів на свої рахунки.

Висновок очевидний, що зміни в оформленні документів можуть мати як позитивні наслідки для бізнесу так і негативні. Саме тому радимо, постійно проводити аналіз прийнятих змін до законодавчих та нормативних документів, враховувати їх в господарській діяльності, а також приймати відповідні зміни в статутних та розпорядчих документах.

З повагою,

Солнцев Руслан

податковий консультант

ID Legal Group

Солнцев Руслан

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group