Завантаження сайту

Юридичні особи теж підлягають заходам кримінально – правового характеру.

Юридичні особи теж підлягають заходам кримінально – правового характеру.
04.03.2018
       Під час розгляду судами кримінальних проваджень та притягнення винних до кримінальної відповідальності, заходи кримінально - правового характеру можуть бути застосовані не тільки відносно фізичних осіб, які скоїли кримінальне правопорушення, а і відносно юридичних. Такі заходи застосовуються у випадку безпосередніх злочинних дій службових або інших уповноважених осіб від імені юридичної особи.
 
       Так, підставами для застосування до юридичної особи заходів кримінально - правового характеру є:
 
       - скоєння службовою особою підприємства, установи, організації або іншою уповноваженою особою злочинів, вказаних в п.1 ч.1 ст.96-3 Кримінального Кодексу України (надалі - КК України);
 
       - не виконання службовою або іншою уповноваженою особою обов’язків по запобіганню корупції, які покладені на неї законом чи установчими документами юридичної особи, що призвело до скоєння вищевказаних злочинів;
 
       - скоєння службовою або іншою уповноваженою особою від імені юридичної особи злочинів, вказаних в п.3 та п.4 ч.1 ст.96-3 КК України.
 
       Судами, за наявності вищевказаних підстав, до юридичних осіб можуть бути вжиті такі заходи кримінально - правового характеру:
 
       - штраф;
 
       - конфіскація майна;
 
       - ліквідація юридичної особи.
 
       В разі застосування таких заходів юридична особа зобов’язана відшкодувати шкоду в повному обсязі, а також розмір отриманої неправомірної вигоди або яка могла бути отримана.
 
       Юридична особа може бути звільнена від застосування до неї заходів кримінально - правового характеру у зв’язку з закінченням строків давності вчиненого злочину - від трьох до п’ятнадцяти років в залежності від тяжкості злочину. Строк давності зупиняється, в разі переховування винної особи від органів слідства з метою уникнення кримінальної відповідальності, і відновлюється з моменту встановлення її місця знаходження.
 
 
З повагою, адвокат
 
Вікторія Горожанова

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group