Завантаження сайту

Законодавчі зміни «Під ялинку»!

Законодавчі зміни «Під ялинку»!
10.01.2017
       Передостанній день минулого року виявився досить плідним на суттєві зміни в законодавстві, за якими доведеться жити в новому 2017 році. 
 
       Так, «подарунком під ялиночку» 30 грудня 2016 року Президентом підписано ряд Законів. 
 
       Зокрема, 30.12.2016 було підписано Закон України  № 1728-VIII  «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», який ще 03.11.2016 року був ухвалений Верховною Радою, особливостей якого в своєму Блозі ми торкались раніше  в  публікації на тему « Мораторій на перевірки бізнесу продовжено та чи діє заборона для всіх органів контролю?»
 
       Нагадаємо, що вказаним Законом встановлюються обмеження на проведення планових перевірок до кінця 2017 року (за винятком планових заходів Державної ветеринарної та фіто санітарної служби України в частині перевірки безпечності та якості харчових продуктів), та передбачено чотири підстави для проведення позапланових перевірок. Водночас, даним Законом визначено досить широкий перелік контролюючих органів , перевірочні заходи яких не підпадають під дію такого мораторію (детальніше з вказаними змінами можна ознайомитись у зазначеній публікації нашого Блогу). 
 
       Також підписано Закон від 20.12.2016 р. №1791-VIII  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», яким змінено низку положень щодо «спрощенців», ПДВ,  акцизу та місцевих податків, зокрема скасування роздрібного акцизу з пального і 2% пенсійного збору з обміну валюти, а також інших норм.
 
       Ще один Закон, який був підписаний Президентом 30.12.2016 року – Закон України № 1726-VIII  від 03.11.2016 «Про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду", який набрав чинності з 01.01.2017 року. 
 
       Даним Законом, зокрема, встановлено, що  строк здійснення планового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб’єктів мікро-, малого підприємництва - п’яти робочих днів, а також встановлено, що суб’єкт господарювання, посадові особи суб’єкта господарювання юридичної особи не несуть відповідальності за відмову надавати пояснення щодо діяльності суб’єкта господарювання та низку інших норм.
 
       І за традицією, звичайно, змін зазнали норми Податкового кодексу України з основних податків та зборів, зокрема податку на прибуток, ПДВ, ПДФО, податку на майно тощо. Вказані зміни внесено Законом від 21.12.2016 р. № 1797-VIII.  
 
       Крім змін з основних податків та зборів, детально з якими ми будемо Вас знайомити в наступних публікаціях нашого Блогу, Законом № 1797-VIII, зокрема, кардинально змінено функції районних державних податкових інспекцій та викладено в новій редакції норми щодо надання податкових консультацій. Так, наприклад, змінено строки надання індивідуальних податкових консультацій на звернення платника податків. Згідно внесених змін, зараз контролюючому органу відведено для надання індивідуальних податкових консультацій 25 календарних днів, при цьому центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, може прийняти рішення про продовження строку розгляду звернення на отримання індивідуальної податкової консультації понад 25-денний строк, але не більше 10 календарних днів з відповідним повідомленням про це платника. Крім того,визначено досить чіткі та широкі вимоги до оформлення та змісту таких консультацій та визначено право контролерів в разі невідповідності звернення таким вимогам не надавати консультацію, а надсилати відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України "Про звернення громадян".
 
       Також значних змін зазнали положення щодо трансфертного ціноутворення.
 
       Отже, як ми зазначали вище, пакет новорічних змін є досить широким і поступово в наших наступних публікаціях ми будемо Вас знайомити з ними більш детально.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового  департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group