Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Анонсоване полегшення для бізнесу поки що є примарним!

       Днями опубліковані заяви ряду високопосадовців, які опікуються фіскальним блоком економіки держави про чергове полегшення для бізнесу.
 
       Зміст анонсованого полегшення полягає у наступному, Державна фіскальна служба України видала наказ від 18.07.2016       № 633, яким внесено зміни до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, затверджених наказом ДФС від 31.07.2014      № 22.
 
       Як анонсовано на сайті Мінфіну «Тепер матеріали перевірки повинні передаватися від податкових органів до слідчих підрозділів ДФС ПРОТЯГОМ 20 РОБОЧИХ ДНІВ, НАСТУПНИХ ЗА ДНЕМ УЗГОДЖЕННЯ ПОДАТКОВИХ ПОВІДОМЛЕНЬ-РІШЕНЬ про визначення грошового зобов'язання (тобто закінчення адміністративного та судового оскарження)».
 
       Проте, аналізуючи приписи статті 56 Податкового кодексу України оптимізму стає значно менше. Враховуючи, що програмне забезпечення ДФС реалізує алгоритм абзацу першого пункту 56.3 статті 56 ПК України, через десять днів грошові зобов’язання нараховані платнику стають узгодженими, відповідно виникає право передавати матеріали до слідчих підрозділів.
 
       При адміністративному оскарженні, механізм закладений наказом 633 спрацьовувати буде, з огляду на те, що отримувачем скарги є контролюючий орган і інформація про її надходження одразу заноситься в базу даних.
 
       Однак, під час судового оскарження ефективність наказу є сумнівною з огляду на те, що навіть, якщо суб’єкт господарювання оскаржить у 10 денний термін відповідне рішення контролюючого органу, суд ухвалу про прийняття справи до провадження виносить, як правило після закінчення 20 денного терміну, а надійде зазначена ухвала до контролюючого органу та скаржника ще пізніше.
 
       Отже, при судовому оскарженні грошових зобов’язань, матеріали через десять днів будуть готуватись і передаватись слідчим підрозділам протягом 20 робочих днів, тобто починаючи з 1 до 20 робочого дня.
 
       І ще один неприємний нюанс, про який не озвучують представники влади – порушене кримінальне провадження по переданих матеріалах, навіть без дотримання вимог наказу № 633, зупинити буде неможливо через відсутність відповідних норм КПК.
 
       Таким чином, полегшення для бізнесу можливе виключно в результаті прийняття законодавчих змін, передбачених законопроектом № 3448.