Завантаження сайту

Аудитори юридичного об’єднання ID Legal Group взяли участь у V Міжнародному податковому форумі

Аудитори юридичного об’єднання ID Legal Group взяли участь у V Міжнародному податковому форумі
17.04.2018

Покращення інвестиційного клімату в Україні можливе лише через прийняття системних податкових змін, а не лише поодиноких. Про це йшла мова під час V Міжнародного податкового форуму, який відбувся в Києві.

До участі у Форумі було залучено бізнес – омбудсмена, президента Асоціації платників податків, представників Комітету Верховної Ради України, суддів Верховного Суду, радника міністра фінансів України, представників ДФС, адвокатів, та інші фахівці в галузі податкового права. Взяли участь у заході і фахівці податкового та митного департаменту юридичного об’єднання ID Legal Group.

Як зазначив аудитор об’єднання Руслан Солнцев: «Особливу увагу на Форумі було приділено плану BEPS та участі України у його виконанні. План передбачає 15 кроків з протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутку. Україна поки підписала 4 кроки».

Також, за його словами, йшла мова про те, що Бізнес не в змозі швидко пристосуватися до частих змін податкового законодавства. І виступає за введення трирічного мораторію на внесення таких змін.

Неодноразово торкалися питання по запровадженню «нульового» декларування і амністії коштів під 0%. Хоча під час Форуму була озвучена позиція МВФ, який пропонує провести амністію на загальних умовах (під 18 % ПДФО та 1,5 % ВЗ).

Велику увагу приділяли питанню створення Національного бюро фінансової безпеки (НБФБ). Як відзначив Руслан Солнцев: «Головна вимога, яка звучала на Форумі, - не перенести методи роботи колишніх працівників в новостворену структуру, в іншому випадку зміни не відбудуться. А також, мова йшла про те, що даний законопроект потребує суттєвого доопрацювання».

Окремо, йшла дискусія  про податок на виведений капітал (ПВК), який має бути запроваджений з січня 2019 року та замінити собою податок на прибуток. Суттєвою відмінністю законопроекту, за словами аналітиків Форуму, є процедура проведення перевірки ПВК. «Якщо фіскальний орган вважає, що відповідна операція є базою нарахування, то спочатку ДФС звертається до суду з метою отримання рішення про визнання даної операції об’єктом оподаткування і лише тоді виносить податкове рішення про застосування штрафних санкцій, а не навпаки – як зараз», - пояснює аудитор ID Legal Group.

Увагу на Форумі також приділили перевіркам з трансфертного ціноутворення (ТЦУ). А також мова йшла про спори в судових органах предметом якого є ТЦУ. На сьогодні в судах перебуває  204 таких судових справ, з них 200 спорів це процедурні (неподання або несвоєчасне подання звіту), і лише 4 по суті.

Окремим блоком були виділені перевірки фізичних осіб по Е-декларуванню. Основною проблемою в цьому питанні є те, що податковий кодекс надає право на перевірки лише за останні 3 роки (тобто 1095 днів). А ДФС, як правило, проводить їх навіть з 1998р. Експерти Форуму зазначили, що вирішенням даної проблеми може бути лише запровадження та подання «нульової» деклараціївсіма громадянами.

Підсумовуючи проведення V Міжнародного податкового форуму, Руслан Солнцев, аудитор ID Legal Group відзначив, - «можна зробити висновок, що Бізнес, з метою покращення інвестиційного клімату в країні, потребує системних змін у податковому законодавстві, а не лише поодиноких».

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group