Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Дискусійний клуб – новий формат спілкування юристів та бухгалтерів

Все про перевірки фіскальної служби, 100 днів валютної лібералізації та що очікує спрощену систему, особливо ІТ-галузь, – ці та інші теми обговорювалися під час ІІ Дискусійного клубу «Legal – PracticeandTalk», організованого Комітетом ААУ з податкового права та юридичним об’єднанням IDLegalGroup.

За словами голови Комітету ААУ з податкового права, партнера IDLegalGroupОлега Добровольського: «Наша мета створити дієву платформу, яка об’єднує адвокатів, юристів, аудиторів, бухгалтерів та економістів, що працюють в напрямку ефективного супроводження та захисту бізнесу».

Відкриваючи засідання Дискусійного клубу, заступник голови Комітету ААУ Лариса Церетелі зазначила: «Ми намагаємось створити таку площадку, яка об’єднає людей, які раніше практично не зустрічались. Адвокати організовують заходи для юристів, аудиторська палата серед аудиторів. Ми намагаємось створити інше. Ви розумієте, що повноцінний, комплексний захист бізнесу від самого створення можливий лише за умови спільної роботи фахівців з аудиту, бухгалтерського обліку, податкових та юридичних радників».

Особливу увагу учасників Дискусійного клубу привернула сесія «Перевірки суб’єктів господарювання: все від А до Я». Податковий консультант IDLegalGroupРуслан Солнцев детально розповів присутнім про шляхи, якими має діяти підприємство, у разі потрапляння до плану-графіку перевірок ДФС. На що звернути увагу, що потрібно оскаржувати та як вибудувати стратегію захисту під час перевірки. Його виступ доповнив керівник судово-правового департаменту IDLegalGroupОлег Нікітін, навівши практичні приклади виграшів під час апеляційного та судового оскарження. Керівник податкового та митного департаменту IDLegalGroupНаталія Сухарева ознайомила присутніх зі стратегічними та тактичними кроками контролюючих органів під час здійснення перевірок суб’єктів господарювання. Їх виступ органічно доповнила розповідь адвоката IDLegalGroupМикити Задорожного щодо конкретних випадків з практичним їх розв’язанням коли підприємству був потрібен не просто юрист, а, безпосередньо, адвокат. Випадки стосувались притягнення керівників підприємства за 212 та 205 статтями Кримінального кодексу.

Під час сесії «Валютна лібералізація: 100 днів реальності» представники НБУ – Сергій Чечель та Тетяна Ружанська, Нацкомфіпослуг – Олександр Залєтов, ДФС у м. Києві – Олександр Семенище ознайомили присутніх з першими наслідками запровадження валютної лібералізації, тими викликами з якими вже довелося зіткнутись та шляхами виходу, які вже вдалось напрацювати. Окрема дискусія виникла між експертом Всеукраїнського бухгалтерського клубу Ольгою Целуйко та представниками НБУ щодо проблем застосування гривневих платіжних карток під час відрядження за кордон представника підприємства.

На завершення Дискусійного клубу заступник голови Комітету ААУ з податкового права, член Ради Аудиторської палати України Лариса Церетелі та керівник департаменту обліку та аудиту IDLegalGroupТетяна Савчук ознайомили присутніх с сучасним станом спрощеної системи в України. З якими викликами стикається вона зараз, які найтиповіши порушення припускають, на що звертають увагу податківці, та які перспективи її подальшого існування. Окремо під час бесіди Лариса Церетелі зупинилась на проблемах ІТ-галузі в системі спрощеного оподаткування та перспективах її розвитку.

Під час всього засідання Дискусійного клубу учасники брали активну участь в обговоренні проблемних питань, надавали свої пропозиції та ставили болючі питання зі своєї діяльності.

В подальшому практика проведення Дискусійних клубів буде продовжена. Слідкуйте за нашими анонсами.