Завантаження сайту

Якщо у вас є велика квартира або будинок - чекайте фіскалів, - Олег Добровольський, партнер ID Legal Group

Якщо у вас є велика квартира або будинок - чекайте фіскалів, - Олег Добровольський, партнер ID Legal Group
09.07.2018

Коментар партнера юридичної об'єднання ID Legal Group Олега Добровольського для видання «Большой Киев» на тему оподаткування нерухомості.

Штрафи і пеня

З моменту отримання такого паперу (прим. податкового повідомлення-рішення) надається 60 днів на добровільну сплату податку. Потім нараховуються штрафи. 10% від суми за прострочення на 30 днів і 20%, якщо прострочення більше місяця. Крім того, на суму боргу та штрафу буде нараховуватися пеня.

«Після фактичної сплати боржнику ще нарахують пеню в розмірі 120% ставки НБУ, що зараз становить 20,4% річних за кожен день прострочення. Наприклад, якщо людина затягнула виплату 5000 грн податку на два місяці, то йому доведеться заплатити штраф у 1000 грн і ще 168 грн пені», - говорить партнер ЮО ID Legal Group Олег Добровольський.

У 2017 році до Податкового кодексу внесли зміни (п. п. 266.10.2 ПК України), які звільняють людину від відповідальності за порушення строків сплати податку, якщо податкова запізнилася з врученням повідомлення-рішення. Начебто це добре для платника. Але раніше він міг через суд визнати рішення податкової незаконним, оскільки воно винесено пізніше встановленого терміну. І не платити.

А тепер, за словами юристів, закон фактично дає податківцям можливість надсилати повідомлення із запізненням і платник все одно повинен платити, хоча і без нарахування штрафу.

Тому якщо ваше житло підпадає під оподаткування, але ви не отримали ніяких повідомлень, податківці радять пройти звірку. Для цього достатньо відвідати свою податкову і принести документи про право власності.

Податок на розкіш

Крім податку на нерухомість, власники квартир понад 300 кв. м. і будинків понад 500 кв. м. повинні платити додатково так званий податок на розкіш. Це 25 тис. грн за кожен такий об'єкт, незалежно від цілей його використання.

Тому наостанок наведемо приклад розрахунку податку з урахуванням всіх цих нюансів.

«Найкраще розрахунок податку можна показати на конкретному прикладі. Скажімо, людина володіє двома квартирами в Києві по 75 кв. м. і 80 кв. м., причому першу він здає в оренду. Крім того, у нього є садовий будиночок загальною площею 510 кв. м. в селі Мархалівка Васильківського району Київської області», - каже Олег Добровольський.

В такому випадку податок за квартири в Києві складе: 75 кв. м. + (80 кв. м.- 60 кв. м.) = 95 кв. м. х 32 х 0,75 * грн/кв. м. = 2280 грн.

 

А для будинку це буде: 510 кв. м. - 120 кв. м. **) = 390 кв. м. х 6,40 грн/кв. м. *** = 2496 грн + 25 000 грн **** = 27 496 грн.       

  ** оскільки загальна площа будинку 510 кв. м не перевищує п'ятикратний розмір пільги (120 х 5 = 600 кв. м), то пільга щодо зменшення квадратних метрів може бути застосована.

 *** ставка податку, встановлена місцевою радою, становить 0,2% від МЗП

 **** додаткова ставка податку 25 000 повинна бути застосована, оскільки загальна площа будинку перевищує 500 кв. м.

 

 В результаті загальна сума податку складе 29 776 грн.

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group