Завантаження сайту

Мінюст створює першу, загальнодоступну для правоохоронців, дактилоскопічну базу засуджених та затриманих осіб, - Олег Добровольський, партнер ID Legal Group

Мінюст створює першу, загальнодоступну для правоохоронців, дактилоскопічну базу засуджених та затриманих осіб, - Олег Добровольський, партнер ID Legal Group
09.08.2018

В Україні триває введення електронних реєстрів. 02 липня 2018 року Міністерством юстиції України затверджено Наказ «Про затвердження Порядку формування та ведення Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту» (надалі - Порядок).

Порядок передбачає створення до 01 квітня 2019 року підсистеми електронного обліку засуджених та осіб, взятих під варту.А до 01 січня 2020 та 01 січня 2021 року підсистем електронних сервісів управління справами суб’єктів пробації та медичного забезпечення засуджених та осіб, взятих під варту.

Електронний реєстр буде містити детальну інформацію про ідентифікацію і документи затриманої або засудженої особи, цифрове зображення обличчя, дактилоскопічну картку, особливі прикмети, дані про обвинувачення, судимості, відбування покарання, звільнення, медичні дані, дані про заходи пробації тощо.

Користувачами даного реєстру будуть виключно посадові особи правоохоронних органів та системи державної виконавчої служби. Крім того, будь-яка фізична особа за заявою зможе отримати інформацію з реєстру щодо себе. Особа, яка звертається з заявою, обов’язково ідентифікується. Інформація з реєстру може бути отримана у електронній або письмовій формі протягом 7 робочих днів.

Зазначений електронний реєстр значно зекономить час та сили правоохоронців. Крім того, він, напевно, може стати першою, загальнодоступною для всіх правоохоронців в Україні, дактилоскопічною базою і надасть можливість за відбитками пальців рук ідентифікувати осіб, які вже затримувались або були засуджені. Це сприятиме більш оперативному розкриттю злочинів і затриманню винних осіб. Однак, не зрозуміло чому при сучасних можливостях програмного забезпечення, повній комп’ютеризації пошуку інформації в реєстрі та при реальній необхідності створення можливості для громадян в отриманні такої інформації як найшвидше (хоча б за 2-3 дні), фізичним особам, які бажають отримати інформацію відносно себе, визначений строк для отримання витягу аж в сім робочих днів. 

З повагою,

Олег Добровольський

Партнер

ID Legal Group

Олег Добровольський

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group