Завантаження сайту

Електромобілі - чи можуть їх імпортувати платники єдиного податку? - Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

Електромобілі - чи можуть їх імпортувати платники єдиного податку? - Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

Як бачимо, в країні дійсно відбувається послаблення податкового навантаження на платників податків.

Практично рік назад Верховна Рада надала пільги на імпорт електромобілів до України і на їх продаж, а саме відмінила податок на додану вартість та акциз.

Так, згідно з пункту 64 підрозділу 2 р. ХХ Податкового Кодексу України, протягом 2018 року звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України і постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним або кількома), що мають код УКТ ЗЕД 8703 90 10 10. 

Тобто, звільнення від оподаткування ПДВ поширюється саме на операції з постачання транспортних засобів, що мають відповідний код УКТ ЗЕД. А отже, підприємству не потрібно подавати жодних заяв на застосування такого звільнення чи мати спеціальний КВЕД. При цьому таке звільнення застосовується в обов’язковому порядку, і відмовитись від нього не можна.

Дія цієї норми мала діяти до кінця 2018 року. Наразі ж, дію пільгового режиму за Законопроектом № 9260 продовжено на 4 роки, тобто до 2022 року.

В той же час, давайте з’ясуємо чи всі платники податків, зможуть здійснювати операції з імпорту та подальший продаж таких ввезених транспортних засобів (електромобілів).

Звертаємо, вашу увагу, на той факт, що нормами ПКУ визначені обмеження перебування на спрощеній системи оподаткування як за суб’єктним складом, так й за видами діяльності.

Так, зокрема, нормами ПКУ визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку 1-3 групи суб'єкти господарювання, які здійснюють операції з імпорту та продажу підакцизних товарів (абз.3 п.п. 291.5.1 п.291.5 ПКУ).

         Відтак, існує пряма заборона здійснювати операції з імпорту та продажу підакцизних товарів. 

А це означає, що у випадку, якщо платником єдиного податку 1-3 групи було здійснено  операції з імпорту підакцизних товарів, такі платники  зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів (на загальну систему оподаткування) (п.п. 5 п.п. 298.2.3 ПКУ).                                                

       Таким чином, платникам єдиного податку 1-3 групи забороно здійснювати операції з імпорту підакцизних товарів (електромобілів). 

З повагою,

Наталія Сухарева

Керівник податкового та митного департаменту

юридичного об’єднання ID Legal Group

Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group - Юридичне об'єднання
ID Legal Group - Юридичне об'єднання