Завантаження сайту

Вилучено комп’ютерну техніку та печатку! Як подати звітність!

Вилучено комп’ютерну техніку та печатку! Як подати звітність!
03.01.2017
       В сьогоднішній публікації дозволимо собі знову торкнутись актуальної теми деяких нюансів, які виникають в процесі спілкувань з контролюючими органами.
 
       Нещодавно в Блозі ми знайомили Вас зі статтею «Оригінали документів вилучено правоохоронними органами: як бути з перевіркою фіскального органу?», в якій акцентували увагу, що повідомляти контролюючі органи про їх вилучення та вживати заходів, спрямованих на відновлення таких документів, як цього вимагає ст.44.5 у разі втрати, пошкодження або тимчасового знищення, нормами Податкового Кодексу не передбачено. 
 
       Ні для кого не секрет, що в таких випадках, як зазвичай правоохоронні органи під час обшуків «прихоплюють» з собою не лише первинні документи, а й комп’ютерну техніку, електронні ключі, а також печатку підприємства.
 
       При такому підході, в бухгалтера постає питання: «А як же подати звітність до податкової?», оскільки подання звітності в електронному варіанті не можливе, у зв'язку з вилученням комп'ютерної техніки з електронним ключем, а відсутність печатки позбавить можливості проставлення її на оригіналі декларації.  
 
       Позиція в даному випадку у податківців одна – суто фіскальна: застосування до платника податків штрафних (фінансових) санкцій відповідно до ст. 120 Податкового Кодексу України, а це, як Ви пам’ятаєте за кожне таке неподання або несвоєчасне подання штраф в розмірі 170 грн., за ті самі дії вчинені вдруге – 1020 гривень.
 
       При цьому, існує позитивна для платників податків судова практика і суд обґрунтовано вказує на відсутність у податкового органу підстав для застосування до штрафних (фінансових) санкцій за неподання податкової звітності.
 
       Вказана позиція підтверджується Постановою Вищого Адміністративного Суду України № 819/2879/14-а (К/800/19130/15).
 
       Враховуючи норми діючого законодавства, а саме: відповідно до п. 102.7 ст. 102 Податкового Кодексу дія пункту 102.6 цієї статті поширюється на посадових осіб юридичної особи у разі, якщо протягом зазначених граничних строків така юридична особа не мала інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства України нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову звітність.
 
       Слід мати на увазі, що в даному випадку доречним буде повідомити контролюючий орган шляхом направлення листа з проханням перенесення строків подачі звітності, в якому зазначити причини неможливості такого подання.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group