Завантаження сайту

Як відобразити транспортні витрати в роздрібній торгівлі? Практичні поради, - Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

Як відобразити транспортні витрати в роздрібній торгівлі? Практичні поради, - Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group
23.08.2018

Тема сьогоднішній публікації стосується підприємств роздрібної торгівлі, які несуть витрати на доставку товарів від основного складу до інших складів, які розташовані в інших регіонах України.

Виникає питання щодо відображення таких витрат на транспортування товарів між складами підрозділів підприємства, а саме:або у складі собівартості товару або у складі витрат на збут такого товару.

Отже, спробуємо розібратися в цьому питанні.

Спочатку з’ясуємо питання, які витрати формують собівартість товарів, які придбаваються СГД для подальшій реалізації ?

До таких витрат, згідно пункту 9 П(С)БО 9відносяться: ціна придбання товару у постачальника без врахування ПДВ; сума ввізного мита;транспортно-заготівельні витрати.

В свою чергу до транспортно-заготівельних витрат відносяться витрати з транспортування товару до місця їх використання, які згіднопункту 9 П(С)БО 9   і формують собівартість товару.

Проте, абзацом 9 П(С)БО 16 визначено, що витрати на транспортування, транспортно-експедиторські послуги, пов’язані з транспортуванням товарів, відповідно до умов договору постачання є витратами на збут.

Виникає питання, а саме: у якому разі витрати з транспортування товарувключають у собівартість товару, а в якому до витрат на збут такого товару?

Зауважуємо, що витрати на транспортування товару, який придбавається у постачальника та перевозиться до місця  використання такого товару (до основного складу Покупця) та  понесенні транспортні витрати підприємства, які виникають при продажу такого товару, мають різний характер.

Це означає, що до складу собівартості товару включаються понесенні витрати з транспортування товару від Продавця (Постачальника)до Покупця товару.

До складу витрат на збут включаються витрати на транспортування товару, пов'язані з реалізацією такого товару (пункт 19П(С)БО 16). При цьому, абзацом 12 П(С)БО 16 визначено, що витрати на транспортування товару між складами підрозділів (магазинів) підприємства вважаються витратами на збут.

Таким чином, відповідно до зазначеноготранспортні витрати з доставки товарів з основного складу до інших складів (магазини, які розташовані в інших регіонах України) підприємства повинні включатися до складу витрат на збут товару.

З повагою,

Наталія Сухарева

Керівник податкової практики

ID Legal Group

Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group