Завантаження сайту

Коригування фінансового результату при переході на загальну систему оподаткування, - Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

Коригування фінансового результату при переході на загальну систему оподаткування, - Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group
13.09.2019

В нашій публікації розглянемо випадок, коли спрощенцем до переходу на загальну систему, було надано покупцям (товари, послуги, роботи), а оплата за такі послуги, роботи, тощо отримана, коли той перейшов на загальну систему оподаткування.

Наразі, виникає наступне питання: чи має коригуватися фінансовий результат такого платника податку на суму отриманої оплати за товари, послуги, роботи?

Нормою ПКУ передбачено, що сума доходу, яка отримана СГД у період перебування такого платника на спрощеній системі, повинна коригувати результат до оподаткування, шляхом його збільшення у разі переходу такого платника на загальну систему (п. п. 140.5.12 ПКУ).

А отже, у разі переходу зі спрощеної системи на загальну систему оподаткування, об’єктом оподаткування податком на прибуток буде прибуток СГД, який коригує фінансовий результат шляхом збільшення або зменшення (п.п.134.1.1 ПКУ).

Проте, звертаємо увагу на той факт, що об’єкт оподаткування податком на прибуток може визначатися платником податку без коригування фінансового результату у випадку, якщо річний дохід такого СГД не перевищує 20 млн. грн. (абз. 8 п.п. 134.1.1 ПКУ). Для цього, такий СГД має право самостійно прийняти рішення про незастосування таких коригувань та у податковій декларації з податку на прибуток зазначити про незастосування коригування фінансового результату.

Наразі, якщо платник податку неприймає такого рішення, при цьому дохід за рік менше 20 млн. грн., у такому випадку, такий СГД повинен коригувати фінансовий результат до оподаткування податком на прибуток, шляхом його збільшення. Це означає, що отриманий дохід (оплата за товари, послуги, роботи), які були надані ще СГД, перебуваючі на спрощеній системі, повинні збільшити фінансовий результат до оподаткування податком на прибуток.

Таку позицію з вищезазначеного питання викладено ДФСУ у листі від 01.08.2019 року № 3604/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

З повагою,

Наталія Сухарева

Керівник податкової практики

ID Legal Group

Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group