Завантаження сайту

Пільги зі сплати земельного податку у 2018 році, хто втратив право, - Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

Пільги зі сплати земельного податку у 2018 році, хто втратив право, - Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group
14.05.2018

Фізична особа - власник земельної ділянки не встигла до 01 травня 2018 року подати до контролюючого органу письмову заяву про надання пільг зі сплати земельного податку. Чи втрачає така особа право на пільги у 2018 році? 

Таке запитання вже встигло неодноразово з’явитися у моїй практиці. Тому спробуємо розібратися. 

В одній з попередніх публікації я вже розповідала про сплату земельного податку фізичними особами у 2018 році, у тому числі й стосовно переліку категорій осіб, які мають право на таку пільгу. 

Нагадаю, змінами внесеними до п.п. 281.2 ст. 281 ПКУ, з 01.01.2018 року скасовані обмеження застосування пільги зі сплати податку до однієї земельної ділянки. Тобто,  з 01.01.2018 року пільга застосовується на земельні ділянки за кожним видом використання, але у межах граничних норм.

Розглянемо застосування пільги з 01 січня 2018 року.

Якщо фізична особа має у власності дві або більше земельних ділянок одного виду використання і загальна сумарна площа таких ділянок перевищує пільгові норми, то, у такому випадку, виникає необхідність самостійного вибору тієї земельної ділянки, яка буде звільнена від сплати земельного податку.

А тепер розглянемо застосування пільги на прикладі.

Фізична особа має у власності дві земельні ділянки для  ведення садівництва площею 0,07 га та 0,08 га. Загальна сумарна площа цих ділянок складає 0,15 га (0,07 + 0,08). Нормами ПКУ передбачено граничну норму (пільгову норму) використання для такого виду земельної ділянки, як для ведення садівництва – не більше 0,12 га. Відтак, загальна площа цих ділянок перевищує пільгові 0,12 га. А це означає, що власнику земельних ділянок необхідно вибрати із цих двох ділянок (0,07 га або 0,08 га) одну яка буде пільгова (за якою не буде сплачуватися земельний податок).

Якщо у власника земельних ділянок загальна сумарна площа ділянок одного виду у межах пільгових норм дозволених ПКУ, то подавати заяву до контролюючого органу не потрібно.

Важливо знати, що пільга починає діяти до обраної земельної ділянки у періоді в якому подано заяву. Заяву необхідно було подати до 01 травня 2018 року.

У випадку неподання заяви до фіскального органу у визначений термін (до 1 травня), у 2018 (поточному році) за всіма земельними ділянками, які є у власності фізичної особи буде нараховуватися земельний податок за виключенням земельної ділянки, на яку було подану заяву у попередніх роках.

У випадку, якщо фізична особа подає заяву після 01 травня 2018 року, така пільга буде застосована до обраної ділянки контролюючим органом з наступного базового періоду, тобто у 2019 році.

Отже, якщо фізична особа - власник земельних ділянок має право на пільгу зі сплати земельного податку і не подала до 01 травня 2018 року до фіскального органу письмову заяву про надання їй пільг, з відповідними копіями документів, що підтверджують право на пільгу, то така особа втрачає право на отримання пільги у 2018 (поточному) році.

 

З повагою, Наталія Сухарева

керівник податкового та митного департаменту

Юридичного об’єднання ID Legal Group

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group