Завантаження сайту

Деякі аспекти оподаткування благодійництва! Частина II або що з ПДФО?

Деякі аспекти оподаткування благодійництва! Частина II або що з ПДФО?
18.04.2017
       Благодійництво завжди залишається хвилюючою суспільство темою. Раніше в публікаціях Блогу ми торкались даної тематики в ракурсі оподаткування податком на прибуток перерахування коштів неприбутковим організаціям. 
 
       Сьогодні, враховуючи свіжі листи фіскального органу (лист ДФСУ від 07.04.2017 р. № 4945/Д/99-99-13-02-03-14), дозвольте звернути Вашу увагу на деякі аспекти оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
 
       Звичайно, благодійництво, як благородна справа має підтримуватись всебічно, і з боку держави, зокрема, у вигляді деяких аспектів звільнення від оподаткування. Проте, від того і перебуває під пильним оком контролерів, які при перевірках досить ретельно вивчають підстави, якими дозволяється таке звільнення.
 
       По перше, зазначимо, що спеціальним Законом, який регулює засади благодійної діяльності в Україні є Закон  України від 05 липня 2012 року № 5073-VI, а оподаткування доходів фізичних осіб врегульовано нормами Розділу IV Податкового Кодексу України (далі – ПКУ).
 
       Так, нормами вказаного Розділу передбачено, що об’єктом оподаткування  є дохід за виключенням сум благодійної допомоги. При цьому, важливою умовою, є те, що сума благодійної допомоги, яка не включається до оподатковуваного доходу платника податку, визначається згідно з пп. 170.7.8 п. 170.7 ст. 170 ПКУ, в якому чітко перелічені цілі щодо її використання.
 
       Поряд з тим, норми ПКУ все ж таки дозволяють не включати до оподатковуваного доходу певні суми нецільової благодійної допомоги.
 
       Проте, розмір таких сум благодійної допомоги сукупно не повинен перевищувати суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ. Зазначимо, що у 2017 році такий граничний розмір складає -  2 240 грн. Перевищення ж суми допомоги над вказаним розміром підлягає включенню до оподатковуваного доходу платника податку і буде оподатковуватись на загальних підставах за ставкою 18%.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group