Завантаження сайту

Деякі аспекти оподаткування доходу у вигляді коштів, отриманих на відрядження. Що з ПДФО?

Деякі аспекти оподаткування доходу у вигляді коштів, отриманих на відрядження. Що з ПДФО?
05.04.2017
       Тематика правильності оформлення підтвердних документів під час відрядження працівників підприємств  і  аспекти оподаткування ПДФО завжди є актуальною, що також підтверджується наявністю свіжих роз'яснень контролюючих органів (відповідно суб'єктів господарювання хвилюють вказані  питання). Загалом, відрядження працівників до інших населених пунктів – необхідна потреба у багатьох роботодавців.
 
       Прямі норми  Розділу IV Податкового Кодексу визначають право не обкладати ПДФО дохід платника у вигляді коштів на відрядження. Але ж виключно за наявності підтвердних документів.
 
       Саме тому, такими хвилюючими  є і питання, пов’язані з нюансами правильності оформлення відповідних документів.
 
       Продовжуючи серію публікацій в «БЛОГ» стосовно фіскального погляду на оподатковування доходу платника податку у вигляді коштів, отриманих на відрядження, сьогодні дозволимо собі звернути Вашу увагу на свіжий лист ДФС України від 24.03.2017 р. № 5972/6/99-99-13-02-03-15.
 
       Контролери вкотре нагадують, що норми Податкового кодексу України (пп. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165) дозволяють не включати до оподатковуваного доходу платника кошти, отримані ним на відрядження, які розраховані згідно із п. 170.9 ст. 170 Кодексу 
 
       І звичайно ж зазначені витрати не є об’єктом оподаткування ПДФО виключно за наявності підтвердних документів, які засвідчують їх вартість.
 
       На практиці, постають питання, зокрема щодо оформлення проїзду посадочними, проїздними документами, оформленими он - лайн (на сьогоднішній день широко використовуються при купівлі квитків) та найму житла у фізичних осіб – підприємців (враховуючи вартість житла). 
 
       Cправедливо посилаючись на норми законодавства, податківці роблять висновок, що п.п. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Кодексу не передбачено обмежень щодо найму житлового приміщення у фізичної особи - підприємця.
 
       Що ж стосується використання проїзного, посадочного документу, як підтвердного документу під час оформлення документів у відрядженні?
 
       Посилаючись на спільний наказ Міністерства інфраструктури України та Міністерства доходів і зборів України від 30.05.2013 р. N 331/137, контролери зазначають, що посадочний документ, перевізний документ, документ на повернення та документ на послуги, роздруковані на паперовому носії, є розрахунковими документами (транспортними квитками).
 
       Отже, враховуючи викладене, логічно зробити висновок, що під час відрядження можна використовувати посадочні, перевізні документи, які дають право на проїзд, а також  винаймати житло у фізичних осіб – підприємців, головне отримати від них підтвердні документи.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group