Завантаження сайту

Чи оподатковуються ПДВ ремонтні роботи (гарантійний ремонт) за дорученням нерезидента? - Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

Чи оподатковуються ПДВ ремонтні роботи (гарантійний ремонт) за дорученням нерезидента? - Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group
29.05.2019

Сьогодні розглянемо більш детально позицію контролюючого органу викладеному в листі від 16 січня 2019 року № 165/6/99-99-15-03-02-15/ІПК щодо оподаткування ПДВ окремих операцій з нерезидентами (визнання податкового кредиту при імпорті запасних частин та оподаткування податком операцій з гарантійного ремонту).

А отже, у разі якщо платник ПДВ здійснює операції з безоплатного надання споживачам (резидентам України) послуг з гарантійного ремонту з заміною запасних частин, які були імпортовані, виникає наступне питання.

Чи має такий платник право на податковий кредит (далі ПК) за операціями з імпорту таких запчастин, які використовувалися у зв’язку з наданням споживачам послуг з гарантійного ремонту?

Наразі, позиція ДФСУ полягає в тому що у випадку, якщо здійснюється заміна запасних частин при наданні послуг з безоплатного гарантійного ремонту споживачам (резидентам України), та у разі, якщо оплата за такий гарантійний ремонт здійснюється нерезидентом (замовником)на підставі укладеного договору між таким нерезидентом та СГД (виконавцем гарантійного ремонту з заміною запчастин),у такому випадку вважається, що такі запасні частини використовуються в операціях які підлягають оподаткуванню ПДВ.

Отже, базою оподаткування для запасних частин, які ввозяться в Україну є договірна вартість (проте не нижче митної вартості) (п.190.1 ПКУ). При цьому право на формування ПК сум ПДВ,дає митна декларація що підтверджує сплату ПДВ (п.201.12 ПКУ).

Наразі, можна зробити наступний висновок, що підприємство (виконавець гарантійного ремонту з заміною запчастин, який надає такі роботи за дорученням нерезидента) має право відносити до податкового кредиту суми сплаченого ПДВ за запчастини, які імпортовані в України та підтверджені митною декларацію, за умовами виконання вимог ст.198 ПКУ.

При цьому, місце постачання послуг з надання ремонтних робіт є місце фактичного постачання таких робіт (п. п. «г» 186.2.1 ПКУ).

А отже, операції з безоплатного надання споживачам послуг з гарантійного ремонту, які виконує платник податку за дорученням нерезидента на митній території України є об'єктом оподаткування ПДВ. 

Крім того, базою оподаткування таких ремонтних робіт (гарантійного ремонту) є договірна вартість, яка зазначена в укладеному з нерезидентом контракті на виконання таких робіт.

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group