Завантаження сайту

Оригінали документів вилучено правоохоронними органами: як бути з перевіркою фіскального органу?

Оригінали документів вилучено правоохоронними органами: як бути з перевіркою фіскального органу?
11.08.2016
       Практика проведення обшуку і вилучення на підприємстві бухгалтерської, податкової та іншої документації досить поширена в Україні. Такі дії правоохоронців пояснюються наявністю підозр конкретних осіб у вчиненні злочинів у сфері господарської чи іншої фінансової діяльності, і в рамках здійснення кримінального провадження.
 
       При цьому, повідомляти контролюючі органи про їх вилучення та вживати заходів, спрямованих на відновлення таких документів, як цього вимагає ст.44.5 у разі втрати, пошкодження або тимчасового знищення, нормами Податкового Кодексу України (далі – Кодекс) не передбачено.
 
       Платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки відповідно до пункту 85.2 статті 85 Кодексу. 
 
       Відповідно до пункту 85.9 статті 85 Кодексу, у разі коли до початку або під час проведення перевірки оригінали первинних документів, облікових та інших регістрів, фінансової та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів, а також виконання вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, були вилучені правоохоронними та іншими органами, зазначені органи зобов’язані надати для проведення перевірки контролюючому органу копії зазначених документів або забезпечити доступ до перевірки таких документів.
 
       Терміни проведення такої перевірки, у тому числі розпочатої, переносяться до дати отримання вказаних копій документів або забезпечення доступу до них. 
 
       Після отримання копій всіх вилучених правоохоронними та іншими органами документів або забезпечення доступу до них терміни проведення перевірки поновлюються не пізніше наступного робочого дня, про що видається наказ про поновлення перевірки, копія якого вручається платнику податків (посадовим особам платника податків або його законним (уповноваженим) представникам).
 
       Доречним буде також нагадати, що раніше слідчі мали право розпочинати кримінальні провадження на підставі результатів податкових перевірок, навіть, якщо вони знаходилися на оскарженні в судах. 
 
       ДФС наказом від 18.07.2016 р. №663 внесла зміни до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків.  
 
       Віднині у разі виявлення порушень податкового, валютного чи іншого законодавства, за якими сума завданої державі шкоди є достатньою для притягнення до кримінальної відповідальності, кримінальні провадження розпочинатимуться, якщо такі податкові повідомлення-рішення набудуть статусу «узгоджених» після адміністративного та/або судового оскарження.
 
Однак і тут не обійшлось без нюансів, саме яких - детальніше Ви зможете ознайомитись на сайті ID Legal Group в розділі "НОВИНИ" у замітці «АНОНСОВАНЕ ПОЛЕГШЕННЯ ДЛЯ БІЗНЕСУ ПОКИ ЩО Є ПРИМАРНИМ!».
 
         
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
       
Наталія Сухарева     

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group