Завантаження сайту

Особливості оподаткування ввезених нерезидентом основних засобів.

Особливості оподаткування ввезених нерезидентом основних засобів.
02.02.2017
       У разі ввезення нерезидентом устаткування на митну територію України для подальшого внесення цього устаткування в статутний фонд юридичної особи-резидента, чи є об’єктом оподаткування податком на додану вартість ця операція?
 
       ДФС України з приводу цього, надано роз’яснення стосовно застосування норм податкового законодавства (лист ДФС України від 23.12.2016 № 27883/6/99-99-15-03-02-15).
 
       Об’єктом оподаткування податком на додану вартість є ввезення товарів на митну територію України (підпункт "в" пункту 185.1 статті 185 ПКУ).
 
       Товари це матеріальні та нематеріальні активи (підпункт 14.1.244 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).
 
       Основні засоби це матеріальні активи (підпункт 14.1.138 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).
 
       Нормами ПКУ визначено, що базою оподаткування податком на додану вартість для товарів (устаткування), що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості, з урахуванням мита та акцизного податку, які включаються до ціни товарів (устаткування)(пункт 190.1 статті 190 ПКУ).
 
       Дата подання митної декларації для митного оформлення (ввезення товарів на митну територію України) і є дата виникнення податкових зобов’язань з ПДВ (пункт 187.8 статті 187 ПКУ).
 
       Отже, відповідно до вищезазначеного, якщо нерезидент здійснює операцію із ввезення устаткування (основних засобів) на митну територію України з метою внесення цього устаткування в статутний фонд резидента (юридичної особи), такий нерезидент, зобов’язаний сплатити податкові зобов’язання з ПДВ.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group