Завантаження сайту

Особливості оподаткування податком на прибуток при переході зі спрощеної на загальну систему оподаткування.

Особливості оподаткування податком на прибуток при переході зі спрощеної на загальну систему оподаткування.
29.01.2018
       В сьогоднішній публікації розглянемо певні особливості в оподаткуванні податком на прибуток при здійсненні господарських операцій платником податку, який зі спрощеної системи оподаткування перейшов на загальну систему оподаткування.
 
       Отже, у разі, якщо платник єдиного податку третьої групи перейшов зі спрощеної системи на загальну систему оподаткування, при цьому ним була здійснена операція з відвантаження товарів в момент знаходження його на спрощеній системі оподаткування, а оплата за товари отримана від покупця, коли такий платник податку знаходився на загальній системі оподаткування, виникає наступне питання.
 
       Чи оподатковується податком на прибуток така оплата за товар?
 
       Наразі, відповідно до норм ПКУ платники єдиного податку не нараховують та відповідно не сплачують податок на прибуток (пункт 297.1 ПКУ).
 
       Щодо платників податку на прибуток, нормами ПКУ чітко зазначено, що для обрахунку об’єкту оподаткування використовуються дані бухгалтерського обліку щодо отриманих доходів та понесених витрат (пункт 44.2 ПКУ).
 
       Крім того, для платників, які знаходяться на загальній системі оподаткування, фінансовий результат збільшується на суму оплати за товари, відвантаження яких було здійснено в момент перебування такого платника податків на спрощеній системі оподаткування (підпункт 140.5.12 ПКУ).
 
       Відтак, відповідно до зазначеного, отримана від покупця оплата за товари, повинна такому платнику податку збільшувати фінансовий результат до оподаткування у тому звітному періоді, в якому надійшла така оплата.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарєва

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group