Завантаження сайту

Особливості оподаткування коштів, як відшкодування збитків за майно.

Особливості оподаткування коштів, як відшкодування збитків за майно.
21.02.2017
       У разі надходження платнику податку на його банківський рахунок коштів, як відшкодування збитків за майно (пошкоджене або знищене або втрачене) без урахування штрафних санкцій та пені, чи є об’єктом оподаткування податком на додану вартість така операція?
 
       ДФС України з приводу цього, надано роз’яснення стосовно  застосування норм податкового законодавства (лист ДФС України від 30.12.2016 № 28710/6/99-99-15-03-02-15).
 
       Зобов’язання відшкодувати збитки завдані суб’єкту господарських відносин на вимогу цього суб’єкта, виникає у іншого учасника господарських відносин, відповідно до пункту 1 статті 226 Господарського кодексу України.
 
       До складу збитків, що підлягають відшкодуванню, особою що допустила господарське правопорушення включаються вартість пошкодженого чи знищеного, або  втраченого майна (частина перша статті 225 ГКУ).
 
       Об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України (підпункти «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 ПКУ).
 
       Дата виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг є дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше або дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок або дата відвантаження товарів (пункт 187.1 статті 187 ПКУ).
 
       Базою оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг є їх договірна вартість з урахуванням загальнодержавних податків та зборів. 
 
       До складу договірної вартості включаються будь-які суми коштів що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг (пункт 188.1 статті 188 ПКУ).
 
       Отже, кошти, що надходять платнику податків на його рахунок як  відшкодування збитків за майно (пошкоджене або знищене або втрачене), вважається як компенсація вартості такого майна та включається до бази оподаткування податком на додану вартість.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group