Завантаження сайту

Особливості оподаткування коштів отриманих як компенсація зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно.

Особливості оподаткування коштів отриманих як компенсація зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно.
11.05.2017
       У разі отримання коштів від орендатора у вигляді компенсації за сплату земельного податку та податку на нерухоме майно який порядок оподаткування ПДВ такої компенсації?
 
       Отже, спробуємо знайти відповідь на вказане питання.
 
       Господарська діяльність з нерухомим майном передбачає необхідність утримання такого майна. А це означає придбання власником такого майна ряду послуг для утримання такого нерухомого майна, а також сплату податків, пов’язаних з таким нерухомим майном, а це земельний податок та податок на нерухоме майно. Отже, передбачає перенесення витрат з придбання послуг, сплату податків, пов’язаних з таким нерухомим майном на вартість послуг з надання в оренду такого нерухомого майна.
 
       Тобто, формування розміру орендної плати за нерухоме майно визначається з урахуванням вищевказаних витрат (придбання послуг, сплату податків, пов’язаних з таким нерухомим майном). Відповідно, це означає, що орендар нерухомого майна має здійснити відшкодування (компенсацію) всіх елементів витрат які пов’язані з послугами з надання в оренду нерухомого майна з урахуванням таких складових як земельний податок та податок на нерухоме майно.
 
       Нормами Господарського кодексу визначено, що орендна плата є фіксованим платежем при цьому розмір орендної плати може змінюватися за погодженням сторін, або в інших випадках (ст.284, ст. 286 ГКУ).
 
       Нормами ПКУ визначено, що операції з постачання товарів та послуг з місцем постачання (митна територія України ст.186 ПКУ) є об’єктом оподаткування податком на додану вартість (п.185.1 ст.185 ПКУ).
            
       Пунктом 188.1 ст. 188 ПКУ визначено, що кошти отримані орендодавцем від орендаря як компенсація будь-яких витрат зазначених в договорі оренди, включаються до бази оподаткування та підлягають оподаткуванню податком на додану вартість.
 
       Відтак, відповідно до вищезазначеного кошти отримані орендодавцем у вигляді компенсації (відшкодування), яка передбачена договором оренди нерухомого майна  зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно включаються до бази оподаткування та підлягають оподаткуванню податком на додану вартість, тому що є складовою частиною операції з надання послуги з оренди нерухомого майна.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group