Завантаження сайту

Особливості оподаткування суми прощеного кредиту (боргу).

Особливості оподаткування суми прощеного кредиту (боргу).
03.05.2017
       Час від часу в процесі здійснення діяльності суб'єктам господарювання з метою поповнення обігових коштів доводиться залучати кредитні кошти. І інколи трапляється, що сума такого боргу може бути прощена кредитором.  
 
       І в разі настання такого випадку  (прощення кредитором основної суми боргу) суб'єкту господарювання, одразу постає питання: “А що ж в такому випадку з оподаткуванням? Чи є об'єктом оподаткування ПДФО сума прощеного кредиту (боргу)?».
 
       Отже, в сьогоднішній публікації спробуємо знайти відповідь на вказане питання.
 
       Норми Розділу IV ПКУ визначають «правила» оподаткування доходів фізичних осіб. 
 
       Так, нормами пп. "д" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164  ПКУ чітко визначено, що дохід у вигляді основної суми прощеного кредитором боргу підлягає включенню до оподатковуваного доходу боржника за умови, що його сума перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року. 
 
       Також, слід зазначити, що обов’язково повинні бути виконані певні умови щодо такого прощення, а саме: кредитор за власним рішенням анулює борг, та який не пов’язаний з процедурою банкрутства, і до закінчення строку позовної давності. 
 
       До того ж, кредитор зобов’язаний направити боржнику лист про таке прощення з повідомленням про вручення, укласти договір/або повідомлення під підпис про прощення боргу з подальшим включенням суми доходу, нарахованого на користь платника податків до податкового розрахунку (у звітному періоді, в якому борг було прощено) на суму прощеного (анульованого) боргу. 
 
       Боржник самостійно сплачує податок з доходу, отриманий у вигляді основної суми кредиту (боргу)  та відображає такий дохід у річній податковій декларації. Крім того,  такі доходи (пам’ятаємо, що при умові, якщо сума перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати) є об’єктом оподаткування військовим збором (п. п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).
 
       З вищевказаного слідує, що в разі отримання доходів у вигляді прощеного боргу, в сумі, яка не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати, такий дохід не є об’єктом оподаткування ПДФО і звільняється від оподаткування військовим збором (п. п. 1.7 п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group