Завантаження сайту

Особливості визначення податкового періоду для виробників сільськогосподарської продукції.

Особливості визначення податкового періоду для виробників сільськогосподарської продукції.
23.01.2018
       Який на сьогодні існує порядок визначення податкового (звітного) періоду з податку на прибуток для виробників сільськогосподарської продукції? 
 
       Отже, в нашій публікації розглянемо наразі важливе питання для таких платників податку.
 
       Нагадуємо, що з 01.01.2017 року втратив чинність спеціальний режим оподаткування для сільгоспвиробників. А це означає, що з 01 січня 2017 року нормами ПКУ чітко не зазначено, яка саме продукція є сільськогосподарською з метою оподаткування податком на прибуток.
 
       Отже, відповідно до вищезазначеного, виробники сільськогосподарської продукції повинні визначати звітні періоди для цілей оподаткування податком на прибуток за загальними правилами.
 
       Нижче розглянемо, з якого саме періоду такі платники мають право визначати такі податкові періоди.
 
       Відповідно до загальних правил, звітними періодами для підприємств є квартал, півріччя, три квартали, рік, за виключенням виробників сільськогосподарської продукції (підпункт 137.4.1 пункт 137.4 ст. 137 ПКУ). Крім того, для сільгоспвиробників, які обрали річний податковий період, такий період визначено з 01.07.2016 року по 30.06.2017 року.
 
       Відтепер, відповідно до зазначеного, саме з 01.07.2017 року такі платники податку повинні визначити податкові періоди за загальними правилами.
 
       Отже, загальними правилами визначено, якщо у платника податків сума річного доходу (за вирахуванням податків) перевищує 20 млн. грн. за таких умов, звітними періодами мають бути: квартал, півріччя, три квартали, рік. У разі, якщо сума річного доходу (за вирахуванням податків) не перевищує 20 млн. грн., то такі платники мають право застосувати річний звітний період.
 
       Отже, відповідно до зазначеного, для сільгоспвиробників, у яких річний дохід у 2016 році перевищував 20 млн. грн., до таких платників з 01.07.2017 року застосовуються наступні періоди: квартал, півріччя, три квартали, рік.
 
       Стосовно виробників сільськогосподарської продукції, у яких річний дохід у 2016 році не перевищував 20 млн. грн., такі платники повинні подати звітність з податку на прибуток за наростаючим підсумком за рік. 
 
       При цьому, період, за який треба звітувати, буде з 01.07.2017 року по 31.12.2017 року включно. Крім того, платником податків, повинна податися контролюючому органу декларація протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарєва

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group