Завантаження сайту

Особливості відображення в складі податкового кредиту та витрат платника податку, придбаних продовольчих товарів та товарів господарського призначення.

Особливості відображення в складі податкового кредиту та витрат платника податку, придбаних продовольчих товарів та товарів господарського призначення.
22.06.2017
       У сьогоднішній публікації дозвольте приділити увагу питанню, з яким стикається майже кожне підприємство.
 
       Мова йде про віднесення до складу податкового кредиту сум ПДВ з придбання продовольчих товарів, таких як кава, цукор, чай, печиво, цукерки, вода питна або товарів господарського призначення, таких як побутова хімія, серветки, туалетний папір, мило, пакети для сміття, тощо.
 
       Отже, в сьогоднішній публікації спробуємо знайти відповідь на вказане питання.
 
       З чого складається у платника податку, податковий кредит?
 
       Нормами ПКУ визначено, що податковий кредит складається з сум податків, нарахованих (сплачених) у зв’язку з придбанням товарів та послуг (пункт 198.3 ПКУ).
 
       А отже, це означає, що платник податку може відносити до складу податкового кредиту суми ПДВ незалежно від того чи товари або послуги почали використовуватися в господарській діяльності платника податку чи ні.
 
       Виникає питання, яка діяльність платника податку є господарською діяльністю?
 
       Нормами ПКУ чітко визначено, що господарська діяльність є діяльність підприємства, яка пов’язана з виробництвом, реалізацією товарів, робіт, послуг та спрямована на отримання доходу (підпункт 14.1.36 ПКУ).
 
       А тепер спробуємо з’ясувати, як впливають при визначенні фінансового результату до оподаткування, витрати на придбання продовольчих товарів та товари господарського призначення?
 
       Об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток, який розраховується методом коригування фінансового результату до оподаткування, якій визначено у фінансовій звітності на податкові різниці (підпункт 134.1.1 ПКУ).
 
       ДФС пропонує платникам податку з питання формування витрат в бухгалтерському обліку, звертатися за роз’ясненнями до Міністерства фінансів України.
 
       Відповідно до вищезазначеного, у разі придбання платником податку продовольчих товарів, товарів господарського призначення, суми нарахованого (сплаченого) ПДВ включаються до складу податкового кредиту при наявності документального підтвердження. Таким документальним підтвердженням є податкові накладні, які зареєстровані в ЄРПН, митні декларації, інше.
 
       А тепер з’ясуємо, за яких умов платник податку може включити до складу витрат, вартість продовольчих товарів та товарів господарського призначення.
 
       Відтак, якщо платник податку включає вартість продовольчих товарів, товарів господарського призначення до вартості товарів або послуг згідно з діяльністю платника податку та з відповідним включенням таких операцій до операцій з постачання товарів (послуг), які є об’єктом оподаткування та до операцій пов’язаних з отриманням доходів. 
 
       Крім того, іншою умовою, коли платник податку може включити вартість продовольчих товарів, товарів господарського призначення до складу витрат є якщо такі товари визнаються такими, що призначаються для використання в господарській діяльності платника податку.
 
       Якщо ж платник податку використовує такі товари в негосподарській діяльності, відповідно вартість таких товарів до складу витрат не включається, але на вартість зазначених товарів нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ, що передбачено пунктом 198.5 статті 198 ПКУ.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group