Завантаження сайту

Особливості порядку заповнення податкової накладної при здійсненні операцій з постачання робіт/послуг.

Особливості порядку заповнення податкової накладної при здійсненні операцій з постачання робіт/послуг.
13.02.2018
       У разі, якщо матеріали використовуються у процесі виконання робіт/послуг замовнику, який існує порядок заповнення податкової накладної при постачанні такої послуги/роботи?
 
       Наразі, спробуємо визначити такий порядок для вищезазначеної ситуації.
 
       Спочатку, з’ясуємо законодавчо визначений порядок визначення податкових зобов'язань з постачання робіт/послуг.
 
       Отже, нормами ПКУ визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання послуг/робіт вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від замовника, як оплата за послуги; або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуги продавцем/виконавцем послуги (п.187.1 ПКУ). 
 
       Крім того, за правилом першої події (дата зарахування коштів від покупця або дата оформлення акту про надання послуги), продавець/виконавець послуги повинен скласти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних - податкову накладну (п. 201.10 ПКУ). 
 
       При складанні податкової накладної, нормами ПКУ чітко визначено перелік обов'язкових реквізитів для заповнення, в тому числі, для постачання товарів передбачено заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (п.п. "а" - "і" п. 201.1 розділу V ПКУ). 
 
       Стосовно товарів, які імпортуються, код товару зазначають згідно до УКТ ЗЕТ або код послуги відповідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, проте не менше чотирьох цифр. 
 
       Крім того, продавець складає податкову накладну при здійснені операції з постачання послуги, з використанням матеріалів, з урахуванням цивільно-правової угоди.
 
       А отже, у разі, якщо укладений договір між покупцем та продавцем/виконавцем послуги/роботи, передбачає виконання такої послуги/роботи з урахуванням вартості матеріалів, тобто у вартість послуги/роботи включена вартість матеріалів, то у такій податковій накладній не зазначається номенклатура матеріалів, які використовувалися для надання послуги/роботи.
 
       Тобто, у такій накладній зазначають, виключно, номенклатуру та код наданої послуги виконаної роботи згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.
 
       А от у разі, якщо відповідно до умов договору відбувається постачання матеріалів/обладнання та здійснюється виконання робіт з їх технічного обслуговування, то у такому випадку у податковій накладній вказують перелік виконаних робіт/послуг з зазначенням коду послуги з Державного класифікатора продукції та послуг, та вказується номенклатура використаних матеріалів з зазначенням їх коду за УКТ ЗЕД.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарєва

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group