Завантаження сайту

«Перезавантаження» продовжується! Податківці нагадали про свої права!

«Перезавантаження» продовжується! Податківці нагадали про свої права!
15.05.2017
       Змінам в порядку проведенні перевірок, правомірності дій податківців, їх правам та порядку дій суб’єктів господарювання під час перевірок фіскалів було присвячено значну кількість публікацій нашого «Блогу». 
 
       Дана тематика є завжди «хвилюючою», так як всім суб’єктам господарювання доводиться в процесі діяльності стикатись не тільки  з перевірками контролюючих органів, а й з їх різноманітними запитами. І дуже важливо платникам під час таких «спілкувань» чітко розуміти, як себе поводити і знати свої права. 
 
       Зовсім нещодавно в своєму листі від 24.04.2017 р. №1/6/99-99-14-03-03-15/ІПК  фіскали знову нагадали про своє право на письмове звернення до суб’єктів господарювання.
 
       Але ж і у платника є певні права! І він в повній мірі обґрунтовано може ними користуватись, головне, володіти знаннями про них. А також розуміти,  чи всі запити фіскалів є обґрунтованими?
 
       Нагадаємо, в своєму «Блозі» у статті «Якщо отримали безпідставний запит з ДФС?»  ми звертали увагу на нюанси письмових запитів податківців і особливості, на які треба звертати увагу при їх отриманні, з метою звільнення від обов’язку надання відповіді на них, в разі якщо такі запити складено з порушенням встановлених законодавством вимог. 
 
       Отже, нормами пункту 73.3 статті 73 Податкового Кодексу України встановлено вимоги до письмових запитів, виключно за умови додержання яких він може вважатись обгрунтованим. У іншому разі, якщо запит складено з порушенням таких вимог, платник податків має право не надавати відповідь на нього.
 
       Крім того, нагадаємо і зауважимо, що  особливу увагу також необхідно звертати на те, хто підписав запит, з огляду на те, що згідно з внесеними  Законом № 1797  змінами з 1 січня 2017 року значно переформатовано функції фіскального органу (детально про зазначене ми знайомили в публікації « Дії контролюючих органів над Законом»). 
 
       До того ж , в інтерв’ю для щоденного видання «іnternetua» начальник Головного управління ДФС у м. Києві зазначила : «Повинно зменшитися число запитів до суб'єкта...Система ж чіткого розподілу функцій дозволить здійснювати тільки одну перевірку.»
 
       Отже, будемо сподіватись, що на практиці так і буде, однак все ж таки радимо не зволікати і завжди бути готовими або до «письмового спілкування» з податківцями або до їх перевірок. 
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group