Завантаження сайту

Порядок оподаткування курсових різниць платниками, що перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Порядок оподаткування курсових різниць платниками, що перебувають на спрощеній системі оподаткування.
12.07.2017
       У разі, якщо платник єдиного податку здійснює операції в іноземній валюті та відповідно визначає курсові різниці від здійснення таких операцій, як оподатковуються такі курсові різниці?
 
       Спочатку визначимо, що є доходом юридичної особи - платника єдиного  податку третьої групи, відповідно до норм ПКУ.
 
       Нормами ПКУ визначено, що будь-який дохід, отриманий в готівковій, безготівковій формі в матеріальній або нематеріальній формі є доходом платника єдиного податку (п.п. 2 п. 292 ПКУ).
 
       Виникає питання щодо визначення платником єдиного податку курсових різниць, які виникають від перерахунку операцій в іноземній валюті?
 
       Отже, таке визначення курсових різниць повинно здійснюватися, відповідно до стандартів бухгалтерського обліку методом перерахунку заборгованості та іноземної валюти. 
 
       Відтак, відповідно до вищезазначеного, курсові різниці, визначені від перерахунку операцій в іноземній валюті будуть оподатковуватися разом з виручкою, тобто у складі виручки. 
 
       При цьому, якщо у разі перерахунку іноземної валюти  виникає від’ємне значення, то таке від’ємне значення курсових різниць не може зменшувати базу оподаткування єдиним податком. 
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group