Завантаження сайту

Розмістити кошти на депозиті та не втратити неприбутковий статус!

Розмістити кошти на депозиті та не втратити неприбутковий статус!
04.09.2017
       І знову в нашому «Блозі» повернемось до питань оподаткування неприбуткових установ та організацій.
 
       В зв’язку з останніми змінами норм ПКУ щодо особливостей ознак неприбуткових установ (до яких ми неодноразово привертали Вашу увагу в публікаціях), виникає безліч практичних нестандартних питань щодо фіскального погляду на деякі операції, що здійснюються неприбутковими установами (організаціями), які в свою чергу можуть вплинути на втрату «неприбуткового статусу».
 
       Саме такому питанню приділимо увагу сьогодні, а саме: «Чи правомірно розміщення неприбутковою установою вільних коштів на депозиті в банку і чи немає в такому випадку ризику втрати статусу неприбутковості?»
 
       Головний фіскальний орган стосовно вказаного питання в індивідуальній податковій консультації № 1732/6/99-99-15-02-02-15/ІПК від 23.08.2017 року нагадав про особливі вимоги, які встановлені пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ та погодився з тим, що в разі отримання неприбутковою установою коштів у вигляді відсотків від розміщення сум вільних коштів на депозиті в банку, які в свою чергу буде використано неприбутковою установою для здійснення своєї статутної діяльності без розподілу таких доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших, пов'язаних з ними осіб, то, безумовно таке використання не буде порушенням вимог ПКУ щодо «неприбуткового статусу».
 
       Отже, в черговий раз ми розуміємо, що головне для неприбуткової установи (організації) чітко слідкувати за напрямками розподілу отриманих доходів.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group