Завантаження сайту

Ремонт та обслуговування невиробничих основних засобів під пильним оком контролерів!

Ремонт та обслуговування невиробничих основних засобів під пильним оком контролерів!
08.08.2017
       Звичайно, будь-яка діяльність потребує використання основних засобів. Проте, використовуються основні засоби за різним призначенням. 
 
       З точки зору бухгалтерського обліку немає ніякої різниці, а от з точки «гострого зору» оподаткування відмінність є, і при перевірках вона привертає особливу увагу контролерів.
 
       З 1 січня 2017 року оновлено норму пп. 138.3.2 Податкового Кодексу України згідно з якою терміни "невиробничі основні засоби", "невиробничі нематеріальні активи" означають відповідно основні засоби, нематеріальні активи, не призначені для використання в господарській діяльності платника податку, що суттєво вплинуло на «унеможливлення версій контролерів» стосовно  віднесення до невиробничих основних засобів тих, що тимчасово не використовуються у господарський діяльності через  поліпшення, капітальний ремонт, консервацію. 
 
       Отже ключовим в оновленій редакції є саме призначення об’єкта. 
 
       І, безумовно, як і будь–який основний засіб – такий об’єкт зношується і потребує ремонту та поліпшення. 
 
       Як правильно тоді відображати такі операції з метою оподаткування? 
 
       Зовсім нещодавно податківці розглянули вказане питання в індивідуальній податковій консультації від 14.07.2017 № 1194/6/99-99-15-02-02-15/ІПК, основних висновків якої торкнемось нижче в даній публікації.
 
       Проте, по-перше зауважимо, що  відповідний розподіл основних фондів на виробничі та невиробничі стосується лише підприємств з обсягом доходів від 20 млн. грн., бо саме для них передбачено обов’язок коригувати фінансовий результат до оподаткування на податкові різниці, визначені Розділом III Податкового кодексу України.
 
       Отже, підприємства зі значними обсягами доходів (20 млн. грн. і більше) повинні коригувати (збільшувати або зменшувати) фінансовий результат до оподаткування.
 
       Як же ж тоді коригується фінансовий результат стосовно сум витрат на ремонт, поліпшення, модернізацію невиробничих основних засобів чи невиробничих матеріальних активів?
 
       Пунктом 138.1 Податкового Кодексу України передбачена необхідність збільшення фінансового результату на суму таких витрат. 
 
       До того ж, згідно підпункту 138.3.2 пункту 138.3 статті 138 Податкового Кодексу не підлягають амортизації та проводяться за рахунок відповідних джерел, зокрема витрати на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів, невиробничих нематеріальних активів.
 
       Так, «точка зору» податківців, викладена у вищевказаній консультації є зрозумілою і базується виключно на нормах Податкового Кодексу, однак досвідченому бухгалтеру підприємства завжди є над чим поміркувати, особливо враховуючи «тонку межу» віднесення основного засобу як до невиробничого, так і до виробничого. 
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group