Завантаження сайту

Чи слід сплачувати штраф за несвоєчасну подачу фінансової звітності до органів статистики?

Чи слід сплачувати штраф за несвоєчасну подачу фінансової звітності до органів статистики?
04.11.2017
       На даний час доволі розповсюдженою є практика, коли у разі несвоєчасної подачі фінансової звітності (балансу та звіту про фінансовий результат), органи статистики направляють повідомлення у квитанції №2 про необхідність з’явитись посадовій особі підприємства на накладення штрафу згідно ст. 186-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
 
       Як на нашу думку, такі дії органу статистики безпідставні, чому саме так, спробуємо розібратись в сьогоднішній публікації.
 
       Аналізуючи норму статті 186-3 КУпАП, яка зокрема визначає накладення адміністративного штрафу за ряд порушень таких як: «...неподання даних для проведення державних статистичних спостережень; подання їх недостовірними; не в повному обсязі; не за формою чи із запізненням; незабезпечення належного стану первинного обліку тощо», серед яких вимоги з несвоєчасного подання відсутні.
 
       Звернувшись до Закону України «Про державну статистику», наприклад саме до статті 18, відповідно до якої підприємства зобов’язані безкоштовно, в повному обсязі за формою та у визначені строки подавати органам державної статистики достовірну інформацію, у тому числі з обмеженим доступом, і дані бухгалтерського обліку.
 
       Практично інформацію про необхідний перелік статистичних спостережень, які варто подати до органів статистики, можна переглянути на офіційному сайті Державної служби статистики України за посиланням http://rsp.ukrstat.gov.ua/edrpou по коду платника.
 
       З загальних вимог до фінансової звітності випливає, що остання має складатись з: балансу/звіту про фінансовий стан, звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід), звіту про рух грошових коштів, звіту про власний капітал та приміток до фінансової звітності.
 
       Звідси отримуємо впевнений аргумент того, що фінансова звітність не є звітно-статистичною документацією, її ненадання або надання не за встановленою формою, на наш погляд, не утворює складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 186-3 КУпАП.
 
       Тому в майбутньому сподіваємось, що дане питання буде законодавчо врегульоване і органи статистики не будуть виходити за межі своїх повноважень, надсилаючи свої «запрошення» з метою накладання штрафу.
 
       Не зайвим буде зосередити увагу на вимогах пункту 46.2 Податкового Кодексу, які вказують на необхідність подання фінансової звітності з декларацією по податку на прибуток, при цьому така звітність вважатиметься невід’ємною частиною Декларації.
 
       Крім того, контролери зазначають, що оскільки форма Декларації містить обов’язкові для заповнення позначення щодо наявності поданих до Декларації додатків - форм фінансової звітності (абз. 11 п. 48.3 ПКУ), то спершу ми б рекомендували подання саме фінансової звітності й отримання квитанції щодо її прийняття, а потім відповідно подавати декларацію з податку на прибуток.
 
       І наостанок, хотіли б нагадати про граничний строк подання декларації з податку на прибуток підприємств, а саме до 9 листопада 2017 року має бути здана декларація ІІІ кварталу 2017 року, до 28 лютого 2018 року за 2017 рік.
 
       Відтак радимо не нехтувати обов’язком подання фінансової звітності, але ж і не забувати про права, передбачені законодавством, як наслідок в разі виникнення суперечок з фіскальним органом, платник зможе впевнено захистити особисту позицію.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарєва

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group