Завантаження сайту

Виписана накладна з помилковою датою. Чи дає право на податковий кредит?

Виписана накладна з помилковою датою. Чи дає право на податковий кредит?
20.10.2016
       В продовження теми, яка розміщена в нашому блозі на сайті ID Legal Group під назвою «ПРАВО НА ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ! ПРО ЩО ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ!» анонсуємо наступне.
 
       В вищезазначеній публікації вже були розглянуті підстави, з якими погоджувались контролери та які надавали можливість платнику податків право на включення до податкового кредиту: це так звані і «старі» податкові накладні, і можливість включення з дати складання яких не минуло 365 днів і можливість подання уточнюючих розрахунків на протязі 1095 днів, тощо. Навіть ті, які містили помилки в обов’язкових реквізитах, за винятком коду товару згідно з УКТ ЗЕД та  які не заважають ідентифікувати здійснену операцію.
 
       І ось, зовсім нещодавно, податківці виклали свою позицію у роз’ясненні, яке надане Листом ДФС від 13.09.2016 № 19854/6/99-99-15-03-02-15, дійшовши фіскального висновку, що платник ПДВ - покупець товарів/послуг не має включати до складу податкового кредиту суми ПДВ, зазначені у податковій накладній з помилковою датою.
 
       На думку фіскалів податкова накладна, у якій допущено помилку в даті складання не дає можливості ідентифікувати період здійснення операції з постачання товарів/послуг.
 
       Слід пригадати що, платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умов реєстрації в порядку, закріпленому законодавством, електронного підпису уповноваженого платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
 
       Зокрема, в окремому рядку податкової накладної необхідно зазначити один із обов’язкових реквізитів, такий як дата виписки податкової накладної (стаття 201 Податкового Кодексу).
 
       При цьому, останнім абзацом пункту 201.10 статті 201 закріплено, що податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, є підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до складу податкового кредиту.
 
       Поряд з цим, фіскали в вищезгаданому листі зосереджують увагу на правилі «першої події», тобто, податкова накладна повинна бути складена у день виникнення податкових зобов'язань з ПДВ платника ПДВ - постачальника (продавця) товарів/послуг, визначених відповідно до  пункту 187.1 статті 187 Податкового Кодексу, а саме на дату, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, або відвантаження товарів.
 
       Тому, у разі здійснення платником ПДВ - постачальником (продавцем) товарів/послуг операції з постачання товарів/послуг, податкова накладна, складена іншою датою ніж дата виникнення вищевказаних подій за такою операцією, вважається помилково складеною податковою накладною.  
 
       Отже, підсумовуючи вищевикладене, висновок один - податкова накладна, складена з помилковою датою, не дає можливості ідентифікувати період здійснення операції з постачання товарів/послуг.
 
       Відповідно, платник ПДВ - покупець товарів/послуг не матиме права на включення до складу податкового кредиту суми ПДВ, зазначеної у такій податковій накладній.
 
       Крім того, при здійсненні перевірки фіскальним органом та виявленні даних фактів поряд з позбавленням права на податковий кредит, Ви будете зобов’язані сплатити ще й 25 відсотків штрафних санкцій (при повторному порушенні - 50 %).
 
       Звідси пригадуємо вислів, що запобігти проблемі завжди краще, ніж її ліквідувати в подальшому! Тож радимо бути обачливими, які саме податкові накладні відображаються в складі Ваших податкових декларацій з ПДВ.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group