Ваш надійний партнерID legal Group

Трансфертне ціноутворення

Ми досліджуємо, оформлюємо, звітуємо та супроводжуємо - Ви займаєтеся улюбленою справою

Мінімізуйте свої ризики з ID Legal Group

Трансферне ціноутворення - це визначення відповідності ціноутворення в операціях, між пов’язаними особами, які, як правило, входять до одного холдингу (групи компаній) або з контрагентами, зареєстрованими в низькоподаткових юрисдикціях, чи контрагентами, які не платять податок на прибуток в своїй юрисдикції.

Таким чином, під трансфертною ціною слід розуміти ціну, яка встановлюється в господарських операціях між різними учасниками єдиної групи компаній та відповідає принципу «витягнутої руки».

Встановлення ціни в операціях між такими компаніями з урахуванням принципу «витягнутої руки» і має назву трансфертне ціноутворення.

З якою метою застосовують трансфертне ціноутворення

Побудова складних господарських зв’язків та залучення контрагентів з інших юрисдикцій дозволяють за рахунок регулювання внутрішньої ціни перерозподіляти загальний прибуток групи осіб на користь тих, хто знаходиться в країнах (територіях) з більш низькими податками.

Це найлегша та найбільш розповсюджена схема мінімізації податків, що, безумовно, привертає підвищену увагу з боку будь-якої держави.

ТЦО та фіскальні органи

Головна мета контролю фіскальних органів за трансфертним ціноутворенням - встановлення нових стандартів для здійснення оподаткування за міжнародними принципами. Тому цей напрямок не лише не втрачає актуальності сьогодні, а й демонструє активний розвиток, зближення ДФС України з податковими органами інших держав, імплементацію на державному рівні стандартів щодо обміну податковою інформацією тощо.

Податкові служби усього світу розширюють свій персонал, що займається питаннями трансфертного ціноутворення. До того ж посилились вимоги до звітної документації.

Контролюючі органи, розуміючи, що на розмір бази оподаткування, можливо впливати, встановлюючи спеціальні ціни на товари та послуги, мають на меті запобігати цій практиці та всебічно її контролювати.

Трансфертне ціноутворення - є одним з ключових напрямків діяльності ID Legal Group.

Експерти ID Legal Group надають послуги у сфері трансфертного ціноутворення в повному обсязі. До них відносяться - консультування та супроводження на етапі здійснення господарських операцій, які визнаються контрольованими, допомога у ідентифікації контрольованих угод, підготовка звітів та документації по контрольованим операціям для фіскальних органів, аналіз ризиків, формування рекомендацій тощо

Зневажливе ставлення до питань трансферного ціноутворення призводить до суттєвих наслідків. Фіскальний орган здійснить власні розрахунки та висуне претензії по відношенню до неправильно встановлених цін і несплаченим податкам. Далі - нарахування штрафів. Запобігти цьому Ви можете звернувшись до ID Legal Group. Наші фахівці допоможуть попередити штрафні санкції шляхом фахового супроводження Документації з трансфертного ціноутворення.

Чому ми?

В ID Legal Group працює група з трансфертного ціноутворення, яка комплексно підходить до вирішення існуючих питань. До складу групи входять досвідчені юристи, аудитори, податкові консультанти.

Ми надаємо повний спектр послуг з трансфертного ціноутворення. З початку нашої діяльності, ми виконали близько 50 проектів для українських та міжнародних компаній.

Наша головна мета - це кінцевий позитивний результат, не зважаючи на якому етапі ми приєднуємося до проекту.

Досвід Команди ID Legal Group говорить – не існує безвихідних ситуацій або програшних справ – є позитивний вихід з будь-якої ситуації за умови правильно побудованої стратегії.

Що робити?

Для початку необхідно створити внутрішню систему контролю трансферного ціноутворення, яка здатна знизити ризики з боку фіскальних органів та забезпечити готовність до можливих перевірок. ID Legal Group для цього робить наступні кроки:

Крок 1

 • Визначити, які компанії є пов’язаними, та які угоди відносяться до контрольованих операцій;
 • Провести порівняльний аналіз ціноутворення в контрольованих операціях з ціною, сформованою з дотриманням принципу «витягнутої руки», з використанням відповідних методик;
 • За необхідності скоригувати визначені податкові зобов’язання.

Крок 2

 • Модернізувати бухгалтерське програмне забезпечення та процедури ведення бухгалтерського обліку з метою забезпечення своєчасної підготовки звітності щодо контрольованих операцій.

Крок 3

 • Підготовка Документації з трансферного ціноутворення, які підтверджує належний рівень встановлених цін в контрольованих операціях та за необхідності корегування, які мають бути внесені до податкових зобов’язань;
 • Вносити до Документації з трансфертного ціноутворення зміни та оновлення на постійній основі протягом строку позовної давності, який становить 7 років;
 • Актуалізація такої Документації з урахуванням періоду проведення контрольованих операцій.

Важливо:

Оскільки впровадження цих процедур вимагає часу та специфічних знань, радимо розпочати цю роботу якомога раніше. Це дозволить звести до мінімуму можливі ризики з боку фіскальних органів.

АлгоритмВаших дій

 • Зв’яжіться з нами
 • Аналізуємо проблему
 • Організовуємо зустріч
 • Укладаємо договір
 • Реалізуємо проект

Ми пропонуємо

Складання звітності з контрольованих операцій

 • Ми підкреслюємо, що супроводження аудиторами ще до моменту складання та подачі Звіту про контрольовані операції дасть змогу правильно ідентифікувати увесь обсяг здійснених контрольованих операцій, визначитись із доцільним методом обґрунтування відповідності ціноутворення принципу «витягнутої руки», що, в свою чергу, зможе попередити застосування штрафних (фінансових) санкцій, передбачених Податковим кодексом України.

Фахове консультування з питань трансфертного ціноутворення

 • Досить часто платнику податків потрібно чітко розуміти усі ризики своїх контрольованих операцій ще на етапі їх здійснення, аби мати змогу створити ефективну та надійну базу для подальшого забезпечення належного обґрунтування свого ціноутворення (наприклад, наявності внутрішніх співставних операцій чи моніторингу зовнішніх цін) та мінімізувати податкові ризики при спілкуванні з фіскальними органами.

Аналітична робота з вибору методу та обґрунтуванню відповідності ціноутворення платника податків принципу «витягнутої руки»

 • Ми маємо досвід роботи не лише з первинними документами, які створені платником, а й з різними аналітичними інформаційними базами, які визнаються контролюючими органами як незалежні джерела інформації. Нами проводиться аналітична робота з отримання та обробки інформації, що накопичується на фондових та товарних ринках та збирається значний масив інформації з інших загальнодоступних джерел інформації, що, в подальшому, систематизується, аналізується та застосовується з метою обґрунтування ціноутворення в контрольованих операціях Клієнта.

Складання документації з трансферного ціноутворення

 • Наша Команда напрацювала досить значний досвід обґрунтування різного роду контрольованих операцій і ми з упевненістю можемо сказати, що як неможливо знайти абсолютно однакових платників податків, так і неможливо вмістити різні контрольовані операції в один типовий шаблон документації. Кожна документація, складена нами - це ґрунтовне дослідження, яке поєднує в собі щонайменше два методи обґрунтування, що, в свою чергу, дає можливість задіяти максимальну кількість аргументів на користь платника податків.

Супроводження підготовленої документації під час перевірки контролюючим органом та захисту інтересів Клієнта в разі виникнення суперечок з фіскальним органом

 • Це заключний, але не менш важливий етап співпраці з Клієнтом, який в результаті співпраці з нами отримує впевненість, що у випадку проведення перевірки контролюючим органом його інтереси будуть захищені, позиція доведена, а фінансові ресурси збережені.

ID Legal Group - це не лише складання звітності та підготовка проекту документації, а й комплексний супровід її протягом 7 років, актуалізація документації та супроводження перевірок фіскальних органів.

В межах правового поля, знаючи послідовність дій контролюючих органів, Команда ID Legal Group забезпечить безпеку Вашого бізнесу - Ми передбачаємо можливі ризики і поведінку фіскальних органів.

Пам’ятайте - найефективніший результат - коли ми опікуємося підприємством з самого початку! Якщо Вам цікава послуга «Трансферне ціноутворення» можливо Ви зацікавитесь й іншими:

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group