Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Цього року планується запровадження ще кількох ініціатив з трансферного ціноутворення, – Тетяна Савчук, аудитор ID Legal Group

Фахівці юридичного об’єднання ID Legal Group взяли участь у V щорічній конференції «Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом», де мали змогу ознайомитися з тими новаціями, які очікують платників податків з січня 2019 року. Про це повідомила керівник департаменту обліку та аудиту юридичного об’єднання Тетяна Савчук.

 

За її словами: «Найбільш цінне у таких заходів – це можливість отримати інформацію від представників ВРУ, Мінфіну та ДФС щодо законодавчих перспектив, які скоріш за все будуть запроваджені вже цього року та запрацюють з січня 2019. Серед них: імплементація кроків BEPS; прогнозні зміни в контрольованих операціях, які планується поширити і на сільгоспвиробників, що є платниками єдиного податку 4-ї групи; запровадження вимог щодо трирівневої документації з ТЦО, яка міститиме MasterFile, LocalFile, Country-by-Country Reporting; запровадження FATCA та невідворотна інтеграція в процеси глобального обміну інформацією щодо отриманого прибутку та сплачених податків. Зрозуміло, що Україна не виконала усіх необхідних технічних вимог та не підписала угоди про обмін податковою інформацією – але це питання часу і надзвичайно короткого».

 

Також Тетяна Савчук відзначила інформативність доповідей всіх учасників конференції. Тепер, за її словами, юридичне об’єднання ID Legal Group має змогу акцентувати увагу на додаткових ризикових моментах під час підготовки документації з ТЦО. Врахувати оприлюднені позиції ДФС щодо ідентифікації контрольованих операцій (КО), застосуванню методів обґрунтування відповідності ціноутворення в КО принципу «витягнутої руки», порядку розрахунку рентабельності, специфіки аналізу співставних ринків.

 

«Це надзвичайно корисний досвід обміну інформацією в порядку діалогу та обговорення.

Лише беручи участь в таких конференціях усвідомлюєш: як швидко все змінюється – і глобальні пріоритети, і механізми взаємодії Платник-Держава, і роль компаній-консультантів у цих відносинах. Саме на таких заходах отримуєш безцінний досвід, який дає змогу ефективно співпрацювати і захищати інтереси клієнтів, запобігаючи ризикам та необґрунтованим санкціям», – резюмувала керівник департаменту обліку та аудиту юридичного об’єднання ID Legal Group Тетяна Савчук.