Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Юридичний аутсорсинг і конфіденційність клієнта, – Олег Добровольський партнер юридичного об'єднання ID Legal Group

Юридичний аутсорсинг в Україні – це сфера юридичних послуг, яка активно набирає популярність. Деякі підприємства вже нею користуються, але для багатьох до кінця не зрозумілий навіть термін.

Сутність аутсорсингу полягає в тому, що компанія, з метою скорочення витрат, передає окремі напрямки діяльності в супровід підрядній організації на тривалий час. Найчастіше це бізнес-процеси, які не є для компанії профільними.

Галузь, в якій найчастіше сьогодні взагалі застосовується аутсорсинг, – це ІТ технології. Багато компаній делегують питання пов'язані з адмініструванням та обслуговуванням своїх комп'ютерів і мереж зовнішнім підрядникам.

Не є винятком і наше юридичне об'єднання.

Наступними сферами, де часто залучають сторонні компанії, є бухгалтерія та документообіг, в першу чергу при роботі з кадрами та кореспонденцією. Але, в цьому випадку, вже підбирають компанії або людей, які мають відповідну репутацію.

Ну і нарешті – юридичний аутсорсинг. В принципі, цей напрям в Україні динамічно розвивається і вже зарекомендував себе з хорошого боку.

В першу чергу, зверну увагу на головну відмінність від аутсорсингу в ІТ і бухгалтерському обліку. У будь-якій великій компанії юристів завжди менше ніж айтишників і бухгалтерів. Тому в юридичному аутсорсингу не говорять про економію коштів. Юридичний аутсорсинг – це, в першу чергу, якість наданих послуг.

Компанія, яка спеціалізується в юридичній сфері, має більш високу якість послуг, ніж штатний юрист звичайної компанії. При цьому витрати цілком відповідні до найму юриста, особливо якщо врахувати всі податки, внески, відпустки, лікарняні, які отримує юрист в штаті компанії.

Досить часто при представленні інтересів в суді, підприємству доводиться наймати юриста, а тепер уже і адвоката (у зв'язку з внесеними змінами щодо повноважень представлення в суді), що спеціалізується саме в цій сфері. Однак в штаті юридичної фірми, яка надає юридичний аутсорсинг, завжди знайдеться фахівець, юрист, адвокат, аудитор і тд, який має профільні знання в будь-якій сфері.

Тому, обираючи підрядника для юридичної аутсорсингу, доцільно зосередиться на профільних компаніях, а не на окремих фахівцях. Найчастіше такі компанії об'єднують фахівців різного напряму, які надають свої послуги в комплексі. Наприклад: аудиторські, консультаційні, юридичні та адвокатські.

Такий вибір дозволить оцінити ризики з різних сторін (як загального, так і вузькопрофільного законодавства), обрати правильну стратегію супроводу і гарантувати позитивний кінцевий результат.

Тепер, що стосується конфіденційності клієнта при юридичному аутсорсингу. Потрібно розуміти, що юрист – це людина, яка знає практично всі нюанси роботи компанії, і, в більшості випадків, володіє конфіденційною інформацією.

Якщо ви плануєте скористатися послугою юридичного аутсорсингу, то необхідно переконатися, що договір містить дбайливе ставлення до комерційних таємниць клієнта (конфіденційність) і на виконавця покладено відповідальність в цій сфері. Якщо ці умови дотримані, і діловий імідж підрядника не викликає сумніву, то можна передавати юристам будь-яку інформацію, необхідну для виконання взятих зобов'язань.

У той же час зазначу, що надання комплексних послуг з юридичного аутсорсингу гарантує більш ретельне збереження комерційної таємниці. Компанія, яка надає комплексний супровід, береже свою репутацію і дбайливо підбирає співробітників. Плюс до цього й те, що додаткові послуги, які можуть виникнути в процесі аутсорсингу не замовляються на стороні, а здійснюються співробітниками юридичної фірми.  По – перше, це економія витрат, по – друге, не розголошення внутрішньої інформації більшому колу юридичних фірм, а зосередження та об'єднання в одному центрі, що працює на кінцевий результат для Клієнта.

З цього випливає ще один важливий момент пов'язаний з юридичним аутсорсингом. Разом з обов'язком з юридичного консультування, юридична фірма-підрядник бере на себе відповідальність за наслідки, пов'язані з наданими послугами. Чи варто говорити, що відповідальність юридичної фірми набагато більша, ніж найманого працівника.

Таким чином робимо висновок, що юридичний аутсорсинг може істотно збільшити потенціал розвитку підприємства, сфокусуватися на основному напрямку діяльності і не розпорошувати увагу на другорядні питання. Тобто зменшити ризики як економічного напрямку, так й іміджевого фактору.

Всі факти викладені в цьому матеріалі напрацьовано більш ніж двома роками роботи нашого юридичного об'єднання в сфері юридичної аутсорсингу. За цей час ми придбали кілька десятків клієнтів, які користуються цією послугою на постійній основі. Сотні виграних справ і повна тиша про наших клієнтів – говорять самі за себе. Нам довіряють і це головний показник в нашій роботі.

З повагою,

Олег Добровольський, адвокат

партнер юридичного об’єднання ID Legal Group

Олег Добровольский