Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Все про податкові перевірки бізнесу – фахівці ID Legal Group взяли участь у круглому столі в ТПП України

«Податкові перевірки суб’єктів малого і середнього бізнесу: підготовка, проходження, оскарження» – під такою назвою у Торгово-промисловій палаті України проходив круглий стіл, участь у якому взяли фахівці юридичного об’єднання ID Legal Group. Організатором заходу виступив Комітет підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України.

Участь у заході взяли члени Комітету при ТПП, представники всеукраїнських об’єднань підприємців та роботодавців, керівники підприємств, установ та організацій, тощо.

Під час заходу податковий консультант юридичного об’єднання ID Legal Group Руслан Солнцев розкрив присутнім одну з тем, що була заявлена організаторами. А саме: «Порядок проведення податкових перевірок органами ДФС. Засоби захисту від зловживань зі сторони працівників органів ДФС» (Презентація за посиланням). 

У своєму виступі він зокрема зазначив: «Уявіть ситуацію, що ви дізнаєтесь, що вас включили до плану графіку податкових перевірок. Чого вам очікувати? За результатами перевірки, сума донарахувань буде сягати від одного до 20 млн. грн, а може, навіть, і більше. Далі суд, сплата судового збору, і, якщо ви програєте апеляцію, то сума вважається узгодженою, а матеріали передаються до слідчих органів. Як наслідок – кримінальне провадження і все , що з ним пов’язане».

Далі Руслан Солнцев поінформував присутніх, що юридичним об’єднанням ID Legal Group розроблено власний алгоритм дій під час планових перевірок і розпочинається він з моменту, коли підприємство знайшло себе в плану графіку перевірок. «Якщо ви дізнались, що вас включили до перевірки – направляйте запит до ДФС або підключайте юристів, які спеціалізуються на взаємовідносинах з контролюючими органами, для з’ясування ризиків за якими вас було включено в план. Після отримання, звіряйте ваші данні з інформацією, отриманою від ДФС. Пам’ятайте в більшості випадків відхилення будуть і, можливо, вони будуть у вас. У такому випадку направляйте позов до суду про визнання наказу, за яким вас включили до плану перевірок, протиправним», – поділився досвідом діяльності юридичного об’єднання Руслан Солнцев.

Далі він покроково розповів як підприємству мінімізувати ризики значних донарахувань під час перевірки органами ДФС. «Одна з головних сфер діяльності нашого об’єднання – це податкове право. І супроводження перевірок фіскальних органів займає значну частку нашої роботи. Тому ми на практиці знаємо які кроки потрібно робити задля зменшення чи, навіть, уникнення ризиків донарахувань. Перевірку можна не лише супроводити, її можна упередити. Головне – це правильно обрана стратегія та фахівці, які її розробляють», – резюмував Руслан Солнцев.