Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Податки при операціях з нерухомістю у 2020 році: скільки, коли і що нового, – Олег Добровольський, партнер ID Legal Group

Коментар партнера ID Legal Group Олега Добровольського для порталу «Столична нерухомість» 100realty.ua.

В кінці 2019 року в Україні прийнято в першому читанні законопроект № 1210 від 30.08.2019 р «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних невідповідностей в податковому законодавстві», в якому внесені зміни до статей 172 ПКУ. Закон прийнятий в першому читанні.

За словами Олега Добровольського, партнера ID Legal Group, змінами передбачено, що дохід, отриманий фізичною особою від продажу другого об'єкту нерухомості протягом року (наприклад, 2020 року), підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. Дохід, отриманий фізичною особою від продажу третього та всіх наступних об'єктів нерухомості протягом року (наприклад, 2020 року), підлягає оподаткуванню за ставкою 18%.

«Зараз законопроект № 1210 поданий на друге читання. А тому, в якій редакції такий законопроект буде прийнятий – будемо чекати новин», – говорить експерт.