Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Виплати нерезидентам: приклади розрахунку доходу та оподаткування, – Тетяна Савчук, аудитор ID Legal Group для видання «Вісник. Офіційно про податки»

Введення в дію положень Закону № 466 спровокувало появу різноманітних роз’яснень контролюючих органів та аналітичних статей консультантів у профільних виданнях. Щоб не загубитись у цьому розмаїтті тем, варто звернути увагу на тему, найбільш релевантну великому бізнесу, зокрема взаємовідносин з нерезидентами та нерезидентами-власниками (бенефіціарами), а саме оподаткування при виплаті їм доходу із джерелом походження такого доходу з України.

Формула для розрахунку

Найважливіші зміни, внесені Законом № 466 до порядку оподаткування, стосуються переліку доходів, що виплачуються нерезидентам, у тому числі з використанням коригуючої формули, якщо виплата здійснюється у формі, відмінній від грошової, та/або податок не було утримано з уже виплаченого доходу.

Формула, наведена у пп. 141.4.2 ст. 141 ПКУ, така:

Пс = Сд × 100 / (100 ‒ Сп) – Сд,

де

Пс — сума податку до сплати;

Сд — сума виплаченого доходу;

Сп — ставка 15 %.

Примітно, що в багатьох інформаційних ресурсах ця формула тиражується з помилкою, внаслідок чого сума виплаченого доходу опускається в знаменник формули і розраховане значення втрачає свій зміст.

З повною версією статті Ви можете ознайомитись в електронній версії журналу «Вісник. Офіційно про податки».