Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Платник ПДВ відповідає критеріям ризиковості: яка доцільність оскарження до суду відповідного рішення? – Олег Нікітін, адвокат ID Legal Group для видання «Вісник. Офіційно про податки»

У цій публікації пропонуємо разом проаналізувати питання доцільності оскарження рішення про відповідність платника ПДВ критеріям ризиковості (далі — рішення про відповідність КР) до суду та його наслідків для платника. Адже за останній проміжок часу почастішала тенденція «автоматичного» блокування (зупинення) реєстрації податкових накладних (далі — ПН) за наявності рішення про відповідність КР.

Основним критерієм, який вказується податковим органом у квитанції як підстава зупинення реєстрації, є відповідність п. 8 КР. Сутність цього критерію відображається в рішенні відповідності КР платника за результатами його включення до переліку платників, відповідність КР і полягає у тому, що в інформаційній базі податкових органів міститься зібрана та отримана під час виконання ними завдань та функцій інформація, яка дає змогу визначити ризиковість певної господарської операції платника, вказана у направлених на реєстрацію ПН/РК до ПН.

З повною версією статті Ви можете ознайомитись в електронній версії журналу «Вісник. Офіційно про податки».