Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

COVID-19: ПДВ-преференції для товарів медичного призначення, – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group для видання «Вісник. Офіційно про податки»

Підстави для звільнення від оподаткування ПДВ товарів медичного призначення, пов’язаних з COVID-19, передбачені Законом України від 30.03.2020 р. № 540. Зокрема, викладено у новій редакції п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, за яким пільговий режим оподаткування ПДВ застосовується на всіх етапах постачання товарів, медичних виробів, включених до Переліку №224.

Зауважимо, що норми п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ застосовуються до операцій, здійснених в період з 17.03.2020 р. і до останнього числа місяця, в якому завершується дія карантину.

Але аби скористатися пільгою в оподаткуванні, необхідно вчинити такі дії:

·  скласти та зареєструвати ПН на операції з постачання товарів, які звільняються від оподаткування ПДВ, із зазначенням у графі «складена на операції, звільнені від оподаткування» верхньої лівої частини помітки «без ПДВ»;

·  відобразити інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності шляхом складання Розрахунку сум ПДВ, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг.

З повною версією статті Ви можете ознайомитись в електронній версії журналу «Вісник. Офіційно про податки».