Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Про актуальні податкові питання тимчасово переміщених осіб в ЄС під час онлайн-марафону «Українські біженці в ЄС – оподаткування та декларування»

Актуальним податковим питанням, з якими стикаються українські біженці та тимчасово переміщені особи в країнах Європейського Союзу та України, йшла мова під час онлайн-марафону «Українські біженці в ЄС – оподаткування та декларування» (на прикладі Німеччини, Великобританії, Польщі та України). Марафон став першим спільним соціальним проектом Асоціації адвокатів України та ID Legal Group.

Модератором онлайн-марафону виступила партнер ID Legal Group Анна Ігнатенко.

За її словами: «Українці, які на сьогодні перебувають за кордоном та отримують там будь-які виплати не розуміють необхідність звітування чи оподаткування таких доходів. До того ж додаються випадки коли, вони є одночасно ФОПом в Україні. Є й багато інших нюансів. Саме з метою допомоги нашим громадянам, які опинились в складних умовах ми і проводимо цей захід».

Участь в онлайн-марафоні «Українські біженці в ЄС – оподаткування та декларування» взяли: директор Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Тетяна Мігас; заступник директора Департаменту оподаткування фізичних осіб-начальник управління Владислав Воінов; консультант/експерт з міжнародного оподаткування, питань податкової резиденції та правил КІК Олеся Баранова; Голова Ради директорів аудиторської фірми «Аксьонова та партнери», заступниця Міністра фінансів України (2015-16 роки) Олена Макеєва; експерт з міжнародного бізнесу, партнер/керівник юридичного департаменту Legal House Poland Наталія Радченко; спеціаліст з податкового права, зокрема, у сфері податку на доходи фізичних осіб юридичної компанії PATH Law, Республіка Польща Францишек Девілль. 

Під час заходу розглядалося питання щодо порядку оподаткування та подання податкової звітності у країнах  Німеччини, Англії, Польщі, Україні за 2022 рік, де українські громадяни отримали статус біженця чи тимчасово переміщеної особи.

Повне відео онлайн-марафону «Українські біженці в ЄС – оподаткування та декларування» (на прикладі Німеччини, Великобританії, Польщі та України) можна подивитись за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=sOw30CyiBD0

 

Нагадаємо: ID Legal Group – це вузькопрофільне об’єднання, що професійно спеціалізується в сфері податкового права, яке включає повний спектр юридичних, адвокатських, аудиторських і консалтингових послуг.

Роботу компанії в галузі «Податкового права» відзначено провідними рейтингами України і світу:

2019 рік – «Лідери ринку. Рейтинг юридичних компаній України 2018 року»

2020 рік – «Лідери ринку. Рейтинг юридичних компаній України 2019 року»,  «Ukrainian Law Firms 2020. A Handbook for Foreign Clients», The Legal 500 EMEA 2020, «Вибір клієнта. ТОП 100-найкращих юристів України – 2020»

2021 рік – The Legal 500 EMEA 2021, «Ukrainian Law Firms 2021. A Handbook for Foreign Clients», «Вибір клієнта. ТОП 100-найкращих юристів України – 2021», «Лідери ринку. Рейтинг юридичних компаній України 2021 року»

2022 рік – The Legal 500 EMEA 2022, «Лідери ринку. Рейтинг юридичних компаній України 2021 року»