Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Соціальний онлайн-марафон «Українські біженці в ЄС – оподаткування та декларування» На прикладі Німеччини, Великобританії, Польщі та України

30 березня 2023 року з 11:00 до 13:00 відбудеться онлайн-марафон «Українські біженці в ЄС – оподаткування та декларування» (на прикладі Німеччини, Великобританії, Польщі та України). Хедлайнер заходу – Державна податкова служба України.

Марафон є соціальним проектом Асоціації адвокатів України та ID Legal Group.

Напередодні декларування за 2022 рік доходів фізичних осіб, зазначимо, що українці, які перебувають за кордоном та отримали статус біженця чи тимчасово переміщеної особи, мають безліч питань щодо умов декларування та сплати

 

Модератор: Анна Ігнатенко – партнер ID Legal Group

Спікери:

Тетяна Мігас – директор Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України (оподаткування в Україні);

Владислав Воінов – заступник директора Департаменту оподаткування фізичних осіб – начальник управління ДПС України (оподаткування в Україні);

Олеся Баранова – консультант/експерт з міжнародного оподаткування, питань податкової резиденції та правил КІК (оподаткування в Великобританії)

Олена Макеєва – Голова Ради директорів аудиторської фірми «Аксьонова та партнери», заступниця Міністра фінансів України (2015-16 роки) (оподаткування в Німеччині)

Наталія Радченко – експерт з міжнародного бізнесу, партнер/керівник юридичного департаменту Legal House Poland (оподаткування у Польщі)

Експерт:

Францишек Девілль – спеціаліст з податкового права, зокрема, у сфері податку на доходи фізичних осіб юридичної компанії PATH Law, Республіка Польща (оподаткування у Польщі)

 

Питання щодо порядку оподаткування та подання податкової звітності у країнах  Німеччини, Англії, Польщі, Україні за 2022 рік, де українські громадяни отримали статус біженця чи тимчасово переміщеної особи та перебувають на території цих держав, при цьому:

  1. Отримують виплати від міжнародних благодійних організацій чи урядів та не мають інших доходів  ( далі виплати).
  2. Отримують тільки виплати та мають дохід на території України.
  3. Не отримають виплати, але отримають дохід на території України у вигляді заробітної плати або від підприємницької діяльності ( ФОП).
  4. Які працюють за кордоном, отримують доходи та сплачують податки там та одночасно дистанційно працюють на українські компанії або є ФОПами згідно законодавства України та відповідно отримують доходи .

 

Що намагаємось розкрити за результатами дискусії:

  • набуття статусу податкового резидента відповідної країні та втрати його в інший;
  • декларування доходів та порядку сплати податків/ взаємозаліків податків сплачених в однієї із держав;
  • майбутніх наслідків дій або бездіяльності,

Мета заходу:  на вказаних прикладах розкрити порядок та вимоги щодо сплати податків та декларування в країнах перебування тимчасово переміщених осіб. Одночасно визначити обов’язок та порядок щодо щорічного декларування доходів за 2022 в Україні отриманих як на територій України так і за її межами враховуючи питання набуття / втрати статусу податкового резидента.

Поставити запитання спікерам можна вже зараз за посиланням: https://cutt.ly/D8827bx

Організатори: Асоціація адвокатів України, Комітет ААУ з податкового права, ID Legal Group

Дата проведення: 30 березня 2023 року

Час проведення: 11:00 – 13:00

Місце проведення: онлайн

Програма та реєстрація: https://cutt.ly/z883XMa

Участь безкоштовна